Готові стояти, скільки треба: історія педагогині з Надвірнянщини Тетяни Гуш, яка понад рік на фронті (ФОТО)
26 Чер, 2023 08:51
Педагогиня Надвірнянського військово-спортивного ліцею, сержантка батальйону 102 бригади ТрО Тетяна Гуш розповіла, чому такі освітні заклади є важливими й поділилася враженнями про свій рік на фронті.
Читайте також: Дронів на благодійних пів мільйона гривень передали бійцям франківської 102 бригади (ФОТО)
Історією захисниці поділилися на сторінці бригади, передає “Галка“.
“Військово-спортивні ліцеї – колиска Українського патріотизму.
У нашому Надвірнянському ліцеї навчаються дітки зі всіх регіонів України, найголовнішою метою системи освіти та виховання тут є прищеплення любові до батьківщини з самого дитинства. Звідси виходять справжні патріоти. Свідченням цього є те, що велика кількість наших випускників віддали життя за Україну на війні” – каже Гуш, педагогиня з 13-річним стажем.
До її обов’язків входить надання допомоги дітям пільгових категорій – сиротам, напівсиротам, малозабезпеченим.
“Коли почалася війна, – каже Тетяна, – в той же день я могла виїхати за кордон. Раніше я деякий час проживала у Бельгії, в Антверпені, 24 лютого мені почали звідти дзвонити мої друзі та знайомі, щоб я приїжджала, обіцяли допомогти з проживанням та працевлаштуванням. Але я вирішила, що повинна боронити свою землю, вступила до 102 бригади ТрО, до нашого Надвірнянського батальйону”.
Тетяна пригадує:
“Коли постало питання про виїзд батальйону в зону бойових дій, мене запитали, чи готова я виїжджати, і я сказала – якщо всі готові – то я теж. Мамі я сказала, що ми будемо в сусідній області. Коли була вже в поїзді, їй подзвонили й запитали – “А ти знаєш куди твоя Таня поїхала?”. Мама плакала, переживала, благала мене повернутись – але я розуміла, що дороги назад нема. Я з дитинства мріяла служити в армії, і коли пішла у військовий ліцей – думала що моя мрія здійснилась, але це було не так – вона здійснилась тільки тут, на війні”.
Вже понад рік Таня у 76-ому батальйоні, у зоні бойових дій на Запоріжжі.
“Тут, де ми, дуже небезпечно знаходитись, пересуватись, ночувати – кожну хвилину може прилетіти снаряд чи бомба – і все, життя може обірватись. Снаряд може прилетіти будь-куди, вдень чи вночі, коли спиш. Особисто в мене страху немає – я відчуваю молитву своєї мами, своїх рідних, відчуваю захист Божий”.
“Колектив тут прекрасний – за більш ніж рік війни ми всі здружились, стали однією великою сім’єю. Так, люди справді дуже виснажились – понад рік на передовій. Хочеться ротації, хоча б на місяці два поїхати додому. Але, попри це, люди готові далі стояти стільки, скільки треба! Є такі випадки у нас – люди звільняються з армії, проходить місяць-другий – дзвонять до командира і кажуть, що хочуть назад у батальйон. Поки війна не закінчилась неможливо сидіти вдома і просто чекати – треба щось робити, свій якийсь внесок в оборону держави”.
На почату 2023 року вирішила підписати контракт з ЗСУ, оскільки хоче продовжити служити. Каже, що тут вона може зробити щось корисне для держави.
У Тетяни двоє дітей – два хлопчики 11 і 13 років. Виховує їх сама, допомагають батьки. Обоє хочуть служити у військовому ліцеї, і це їх власне бажання.
“З самого початку, коли прийшла працювати до ліцею, в мене була така мрія – коли в мене буде син – обов’язково буде навчатись у цьому ліцеї. І зараз, коли мій син вже досяг того віку, що може поступати в ліцей, я його почала відмовляти. Але він сказав: «я хочу бути військовим, бо ти, мамо, військова, а я беру з тебе приклад». Молодший син, котрому 11, теж мені каже, що хоче в майбутньому до цього ж ліцею, хоче бути військовим, як я та старший брат. Буде у нас вся сім’я Гуш – військових”, – каже Тетяна.