Готували людей до спротиву та патрулювали місто: як пройшов рік добровольчого формування Франківська (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

15 Бер, 2023 13:48

Поділитись публікацією
Готували людей до спротиву та патрулювали місто: як пройшов рік добровольчого формування Франківська (ФОТО)

Сьогодні на території Прикарпаття діють два добровольчих формування територіальних громад (ДФТГ). Одне з них – івано-франківське. Чоловіки та жінки на добровільних засадах забезпечують безпеку у місті, охороняють критичну інфраструктуру, проходять тактичну та стрілецьку підготовку.

Читайте також: Сім'ї захисників з передової мають бути захищені: як у Франківську працює добровольче формування "Захід" (ФОТО)

15 березня ДФТГ “Захід” (Добровольче формування територіальної громади №4) прозвітувало про свою діяльність за 2022 рік.

Командир ДФТГ “Захід” Андрій Стрільчук наголосив, що це єдиний ДФТГ, який діє на території Івано-Франківської громади. До нього можуть потрапити всі охочі, адже на добровільних засадах тут несуть службу люди різних професій — від підприємців до простих робітників.

«За цей рік ми підготували людей до національного спротиву, забезпечували правопорядок у місті та охороняли критичні об’єкти», – каже Стрільчук.

3 початку створення і по даний час через горнило підготовки ДФТГ пройшло понад 180 добровольців, з яких багато прийняло рішення про вступ до лав 3СУ, а ще близько 90 осіб продовжують і надалі нести службу в складі ДФТГ №4.

«Через наше горнило пройшло 180 осіб. Спочатку було багато людей, всі бажали та хотіли йти до нас. Зараз важко. Адже наші добровольці не отримують фінансового забезпечення. Вони виходять на патрулювання міста, віддають свої сили для забезпечення правопорядку у рідному місті… Зараз спостерігається складне фінансове становище у багатьох людей і через це вони можуть не хотіти долучатися до нас, адже ми все робимо на добровільних засадах».

 

Учасники ДФТГ проходили домедичну та тактичну підготовку, навчалися поводження зі зброєю, проходили стрілецьку підготовку, навчалися мінної безпеки та інше. Формування підпорядковується війську і відповідно до запиту Сил оборони здійснює патрулювання чи охорону критичної інфраструктури.

«Ми підпорядковуємося війську. Від військових надходять накази, наприклад, щодо охорони критичних об’єктів. Потрапити у ДФТГ можна написавши заяву, пройшовши курс молодого бійця. Після цього ви проходите психолога та підписуєте контракт», – додає Стрільчук.

За 2022 рік добровольці патрулювали разом зі службою судової охорони (17 982 годин) та нацполіцією (1 824 годин).

Крім того, рік не пройшов без волонтерської роботи. ДФТГ «Захід» надало допомогу Силам оборони на 5 000 000 гривень. 1 920 000 гривень було витрачено на автомобілі для ЗСУ, загалом було передано 12 машин.

На свою діяльність добровольці отримали з міського бюджету 270 000 гривень. Поруч з цим із особистих коштів на забезпечення Формування витратили 650 000 гривень.

Добровольці пройшли тактичну підготовку разом з інструкторами з Польщі, курс застосування безпілотників в умовах воєнного стану.

У листопаді відповідно до постанови Кабміну було розформовано більшість ДФТГ в різних регіонах України, проте франківське Формування продовжило нести службу відповідно до цієї постанови.

У 2023 році ДФТГ «Захід» хоче налагодити співпрацю з Івано-Франківською міською радою, обласною військово-цивільною адміністрацією, районною державною адміністрацією.

Збільшити кількість особового складу до 200 осіб.

Створити методично-навчальний центр добровольців на базі ДФТГ №4 на власній базі – з власним ППІД та полігоном, де буде можливість підготовки жителів громади до національного спротиву.

Створити західноукраїнську спілку добровольчих формувань спільно з командирами ДФТГ областей заходу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім’ї захисників з передової мають бути захищені: як у Франківську працює добровольче формування “Захід” (ФОТО)

Довідково: Добровольче формування територіальної громади — в Україні це воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони.