“Грант на здійснення мрії”: у Франківську пройшов ярмарок продукції сімей-переселенців (ФОТО)
20 Чер, 2024 15:11
20 червня біля ратуші в Івано-Франківську влаштували крафтовий ярмарок “Дороги НаДії”. На восьми локаціях підприємці-ВПО, які виграли гранти на розвиток мінібізнесу від “Карітас”, представили свої товари та послуги.
Читайте також: Психологічна, соціальна допомога та пошук роботи: у Калуші облаштовують Центр життєстійкості
Заступниця директора “Карітас” Наталія Козакевич розповіла “Галці“, що вісім сімей-переселенців отримали фінансування від 8 000 до 10 000 доларів на розвиток власної справи на Франківщині. За її словами, така підтримка є дуже важливої, адже це, по-перше, допомагає людям адаптуватися на новому місця та, по-друге, сприяє розвитку локального бізнесу:
“Через війну ці люди втратили фактично все, тому їм потрібно дати невеличкий старт для відновлення. Ці люди приносять користь громадам, де вони поселилися. Це активні люди зі своїм баченням, які знають, як розвивати свій бізнес, і створюють нові можливості та робочі місця тут”, — говорить Наталія Козакевич.
Всі учасники програми пройшли піврічний тренінг щодо створення та реалізації бізнес-плану.
Харків’янка Наталія Василенко виграла грант на 10 000 доларів. За ці кошти вони з чоловіком купили обладнання та відкрили своє виробництво меблів і предметів декору. У рідному Харкові подружжя мало магазин сантехніки, але росіяни його розбомбили. Тож Наталія та Сергій взялися за нову ідею:
“Мій чоловік колись працював з деревиною, але на компанію. Тепер ми вирішили створювати власну продукцію. Виготовляємо столи, стільці, дощечки з деревини й епоксидної смоли. Мотивація дуже велика, бо бізнес дає нам самостійність. Коли почалася повномасштабна війна, я була в декреті. Зараз син вже підріс і хочеться щось робити для майбутнього нашої сім’ї”, — говорить підприємиця Наталія Василенко.
А Іван Савченко разом з дружиною Людмилою Мадаміновою відкрили онлайн-ресторан узбецької кухні. Не бажаючи жити під російською окупацією в рідному Криму, подружжя перебралося на Одещину, але у 2022 році їм знову довелося починати життя спочатку. На цей раз в Івано-Франківську.
Страви від “Університету плову” можна замовити на платформах Bolt Food, LOKO і Glovo, однак, каже Іван, зараз вони у пошуках приміщення для фізичного мінізакладу, де буде кілька столиків і атмосфера домашнього затишку.
“Батько моєї дружини узбек. Він завжди робив плов за сімейним рецептом і всі казали, що це найсмачніший плов, що вони коштували. Моя дружина пообіцяла батьку, що колись відкриє доставку і він буде готувати свій плов для людей. То була справжня мрія. Минулого року вона виграла грант, і ось ця мрія здійснилася”, — зазначає Іван Савченко.