Громада Марківців почала протести щодо передачі лісу родині нардепа Фріса (ФОТО)

Автор: Застава Максим

05 May, 2023 20:06

Поділитись публікацією
Громада Марківців почала протести щодо передачі лісу родині нардепа Фріса (ФОТО)

Зранку п’ятого травня жителі села Марківці, що поблизу Івано-Франківська, вийшли на акцію протесту щодо передачі 10,3 га лісу терміном на 49 років ТОВ “Інтервіза”, частковою бенефіціаркою якого є донька народного депутата Ігоря Фріса.

Читайте також: Нардеп Фріс програв суд журналістам івано-франківського видання “Галка” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Про це “Галці” повідомили учасники протесту. Співорганізаторка акції Оксана Сапа розповіла, що сьогодні зібралися близько 50 осіб. 

“Почалося з того, що у місцевій школі у квітні відбувся такий собі схід села, на якому були присутні “фрісові” представники, кілька вчителів, священник і староста села – домовлялися за цей ліс. Громада нічого не знала про це”, – пояснює Сапа.

Під час акції протесту люди планували перекривати дорогу 5 травня, але до цього не дійшло, адже цього дня до села Нові Кривотули мав їхати кортеж із загиблим воїном. За порядком слідкували правоохоронці.

“Акція проходила біля “Козацької колиби”. Вони її купили й ми нічого не маємо проти, але, крім того, обгороджують 10 гектарів лісу. Ми сказали їм (виконавцям робіт – ред.), щоб перестали то робити, інакше будемо перекривати рух”, – додає Сапа.

Відтак до учасників протесту приїхав представник орендатора, який пояснював, що планують робити на ділянці. Як згодом з’ясувала “Галка” у старости Марківців Христини Коновейчук, це був підрядник.  Чоловіка вдалося ідентифікувати – Олександр Засідко, підприємець, депутат Галицької міської ради від “Слуги народу”.

Учасниця акції протесту Світлана зазначила – сьомого травня, поблизу церкви у Марківцях, о 12:30 відбудеться схід села. Цього разу – публічний.

“Буде представник Фріса, виконавець робіт, франківський лісгосп, староста села і громада. Будемо говорити, питати: “Хто їм давав дозвіл, коли у нас питали думку?”. Адже присутній сьогодні виконавець робіт сказав, що з громадою все погоджено”, – каже Світлана.

Як повідомляла “Галка”, Івано-Франківська обласна військова адміністрація, за підписом очільниці ОВА Світлани Онищук, виділила двом фірмам у користування майже 38 гектарів лісу. Зокрема, ТОВ «Інтервіза» отримало у користування ділянку площею 10,3 га терміном на 49 років.

Невдовзі з’ясувалося, що одним з бенефіціарів ТОВ «Інтервіза» є Фріс Еліна Ігорівна – донька нардепа Ігоря Фріса, який зокрема обирався на окрузі, де розташовані згадані 10 гектарів лісу.

За словами Ігоря Фріса, вони підготували інвестиційний проєкт. Розробили локації. Логістику та перспективний план для відтворення та збереження тварин. Організували юридичну особу, від якої й подали заяву до лісгоспу. Фріс окремо наголосив, що його 84 округ заслуговує на такий проєкт.

Розпорядження голови ОДА викликало чималий суспільний резонанс. З огляду на це Івано-Франківська районна рада просить скасувати розпорядження голови Івано-Франківської та притягнути компетентних осіб до передбаченої законом відповідальності.

Нагадаємо, зі зверненням про скасування згаданого розпорядження голови ОДА раніше виступили богородчанські депутати