Громада УПЦ московського патріархату вимагає притягти Онищук до криміналу. Погрожують і Марцінківу

Автор: Застава Максим

30 Jun, 2022 21:02

Поділитись публікацією
Громада УПЦ московського патріархату вимагає притягти Онищук до криміналу. Погрожують і Марцінківу

Громада УПЦ московського патріархату, що на вулиці Довженка в Івано-Франківську, вимагає притягти голову обласної військової адміністрації Світлану Онищук до криміналу.

Релігійна громада Різдва Христового УПЦ ще 19 червня 2022 року звернулась до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення у зв’язку з неправомірною реєстрацією Івано-Франківською ОДА (ОВА) нової редакції статуту релігійної громади собору Різдва Христового, йдеться на сайті храму.

В заяві зазначається, що групою невідомих осіб вчинено підроблення офіційного документа – протоколу парафіяльних зборів громади собору Різдва Христового.

У відповідь на запит на публічну інформацію, який направила Івано-Франківська єпархія УПЦ, Івано-Франківська ОДА (ОВА) надала копію засвідченого розпорядження про реєстрацію нової редакції статуту релігійної організації  “Релігійної громади УПЦ (ПЦУ) Різдва Христового м. Івано-Франківська”.

Релігійна громада Різдва Христового просить правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування за наведеними фактами за ознаками злочинів, передбачених ч. 1, ч. 4 ст. 358, ст. 364, ст. 366, ст. 161, 180 Кримінального кодексу України.

Також з відповідним застереженням Івано-Франківська єпархія УПЦ звернулася до голови Івано-Франківської ОДА (ОВА) Світлани Оніщук.

Нагадаємо, 25 червня мер м.Івано-Франківська Руслан Марцінків вкотре звернувся до жителів міста з публікацією зазначеного Розпорядження ОДА (ОВА) та новиною щодо переходу громади УПЦ собору Різдва Христового до ПЦУ.

Міський голова також обіцяв, що згодом анонсує час першої служби ПЦУ в соборі, в підтексті – час рейдерського захоплення  храму.

“Тобто, очільник міста навіть не приховує, що так званий “перехід громади” відбувається за його організацією.

Тож вкотре закликаємо мера міста не вдаватися до розпалювання міжконфесійної ворожнечі на Прикарпатті, не порушувати Конституцію України, закони держави та міжнародні нормативно-правові акти, в той час, коли наша країна, український народ страждає від війни.

Також не докладати зусиль до організації рейдерського захоплення собору Різдва Христового – останнього духовного прихистку вірян УПЦ в області, в тому числі вимушених переселенців, а натомість  чесно і сумлінно виконувати покладені на нього обов’язки перед державою та громадою міста”, – йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священники храму на Довженка зібрали підписи парафіян проти переходу до ПЦУ (ФОТО, ВІДЕО)