Громада Ямниці придбала партію дронів у широкопрофільної “мануфактури” з Києва

Автор: Застава Максим

20 Гру, 2023 20:18

Поділитись публікацією
Громада Ямниці придбала партію дронів у широкопрофільної “мануфактури” з Києва

Ямницька сільська рада провела відкриті торги з особливостями на закупівлю 16 квадрокоптерів. Перемогла фірма, основний вид діяльності якої — виробництво одягу.

Про це пише “Галка” з посиланням на систему публічних закупівель Prozorro.

Відтак сільська рада закупила дронів на 3,1 млн грн. Перемогло товариство з обмеженою відповідальністю “Головна мануфактура”.

За інформацією аналітичної системи YouControl, це київська фірма, що спеціалізується на виробництві робочого одягу. Крім цього, її діяльність охоплює ще 36 спрямувань.

“Широкий перелік видів діяльності може свідчити про те, що діяльність фірми не спрямована на досягнення реальних результатів і має ознаки фіктивності. Непоодинокими є випадки, коли компанії обирають широкий перелік видів діяльності, для прикриття недобросовісної діяльності”, – йдеться в аналітиці.

Статутний капітал вказаного ТОВ — тисяча гривень. Водночас фірма за 2023 рік отримала контрактів на понад 255 млн грн (станом на 20 грудня – ред.).

“Невідповідність фінансових ресурсів обсягам здійснюваної діяльності може свідчити про фіктивність компанії. Малий статутний капітал не може вважатись гарантією надійності партнера”, – застерігає аналітична платформа.

Зауважимо, що це перша закупівля дронів коштом Ямницької громади, яка відбулася від початку року. Як писала “Галка”, донедавна принаймні половина громад області не витрачала бюджет на придбання квадрокоптерів.