Художник роздрукував усі статті англомовної «Вікіпедії» у 7600 томах (ФОТОФАКТ)

Автор: Турій Роман

22 Чер, 2015 13:15

Художник роздрукував усі статті англомовної «Вікіпедії»  у 7600 томах (ФОТОФАКТ)

Нью- йоркський художник Майкл Мандайберг ( Michael Mandiberg ) реалізував проект, який багато хто вважав утопічним, – американець надрукував найбільшу онлайн- енциклопедію світу, Вікіпедію.

На виконання амбітної мети художнику знадобилося три роки, за які він перетворив близько 11,5 мільйона англомовних записів у зручний для друку формат. В результаті статті були зібрані в 7600 томах, при цьому 90 з них займає лише список змістів.

В рамках проекту Мандайберг також відкриє виставку, на якій планує завантажити всі 11 гб інформації, зібраної у Вікіпедії, на сайт Lulu.com , звідки кожен бажаючий зможе роздрукувати багатотомник за запитом, – процес завантаження займе у нього близько двох тижнів. Купити всі 7600 томів можна за 500 000 тисяч доларів.

До слова, це вже не перша спроба роздрукувати найбільше джерело знань на планеті. Торік про подібні плани повідомляло видавництво PediaPress. Відповідно до опису їхнього проекту, в багатотомному виданні планувалося помістити 4 мільйони статей на 1193014 сторінках, а друковане видання мало зайняти десятиметрову шафу. На думку ініціаторів проекту, роздрукована «Вікіпедія» повинна показати справжні розміри відкритої енциклопедії та відзначити працю 20 тисяч волонтерів, які створили величезний обсяг знань за період трохи більше десяти років.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry