«Гумор під час війни, як сеанс психотерапії», – українські стендап-коміки (ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

20 Лип, 2022 11:18

Поділитись публікацією
«Гумор під час війни, як сеанс психотерапії», – українські стендап-коміки (ВІДЕО)

Стендап-коміки Тарас Стадницький та Роман Щербан розповіли про гумор під час війни, про стрімкий розвиток стендапу в Україні після 24-го лютого, також вони висловили свою точку зору з приводу того чи повинен комік вибачатися за невдалий жарт і на завершення спробували дати прогноз, яким буде стендап в Україні через 5 років.

Про це вони говорили з відомим франківцем  Сергієм Лиховидою у проєкті “Розмова”.

«Український стендап в цей час не те, що з’явився, він підсвятився, бо до війни люди дивились російський стендап, а під час війни відхрестились, відмовились від всього російського, тим неменше вони розуміють, що на це місце має шось стати.  Виявилося що в Україні є свій стендап, є купа різних стендап коміків, з яких ти можеш вибрати свого», – каже Тарас Стадницький.

Комік розповідає, що на початку не знали, чи варто, доречно під час війни робити виступи. Проте коли зробили перший пробний стендап – у них був аншлаг гостей.

«Цей вид гумору – спосіб відволіктися від того, що в смартфоні, шо в телевізорі, це своєрідний спосіб перевантажитись. Можна сказати що це певний сеанс психотерапії, люди шукають кожен свій спосіб, це звільнення від негативних емоцій», – розповідає Стадницький.

Провівши перший стендап у час війни команда зрозуміла, що це ще й спосіб посміятись та познущатися з русні а також це дійсно допомагає українцям емоційно відволіктися.

«Зараз люди в залі є з Миколаєва, з Маріуполя, вони приходять розвіятись, посміятися. Вчора до мене після виступу підійшла дівчинка і сказала «мій тато на фронті, я йому надсилаю ваші стендапи, він вам дуже дякує». Є ще кілька фітбеків з 0 лінії. Проте є й ті хто кажуть «ви смієтесь, от би вас зараз в Одесу». Я незнаю що відповідати таким людям, мабуть не для них такий гумор. Якщо не відволікатись у тилу, не розфокусовуватись, то можна ж зійти з глузду», – розповідає стендап-комік.

Більше дивіться у відео: