Хворих на вірус Ебола в Україні не виявлено

Автор: Людмила Баран

12 Aug, 2014 13:22

Поділитись публікацією
Хворих на вірус Ебола в Україні не виявлено

У МОЗ вживають заходів із попередження завезення хвороби на територію країни. Державна санітарно-епідеміологічна служба України проводить постійний моніторинг епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням вірусу Ебола.

Нещодавно  у Румунії шпиталізували чоловіка, який повернувся до Бухареста  з Нігерії. У нього підозрюють смертельно небезпечну лихоманку Ебола. Остаточно діагноз ще не встановили, однак лікарі кажуть, що вірогідність підтвердження діагнозу – 99 відсотків.

Українців з підозрою на вірус Ебола не виявлено. У пунктах пропуску через державний кордон посилено санітарно-карантинний контроль за особами, які прибувають із країн Африки. Станом на сьогодні осіб з підозрою на цю хворобу не виявлено, повідомляє прес-служба Міністерства хорони здоров’я.

Враховуючи ускладнення епідситуації в світі, Міністерству оборони України рекомендовано забезпечити проведення протиепідемічних та профілактичних заходів при здійсненні ротацій особового складу Місії ООН в Ліберії.

Держсанепідслужба та МЗС України рекомендують громадянам України утриматися від відвідування країн Західної Африки до нормалізації ситуації.

За даними ВООЗ загальна кількість постраждалих від лихоманки Ебола, станом на 8 серпня становить 1 711 осіб, утому числі  932 – летальних випадки.

Більшість випадків захворювань викликав один з п’яти видів вірусу Ебола – серотип Заїр, що характеризується найбільш важкою клінікою та високою летальністю. Епідемія поширюється в Ліберії, Гвінеї, Сьєрра-Леоне та Нігерії.

Як відомо, ВООЗ розробила рекомендації для боротьби з епідемією.