Хворим на гіпертонію в області відшкодували більш ніж 1,7 мільйонів гривень від вартості необхідних їм ліків

Автор: Турій Роман

13 Aug, 2014 07:35

Поділитись публікацією
Хворим на гіпертонію в області відшкодували більш ніж 1,7 мільйонів гривень від вартості необхідних їм ліків
Уряд продовжив реалізацію пілотного проекту щодо часткової компенсації громадянам вартості ліків від гіпертонії, збільшивши при цьому перелік медикаментів до 324 найменувань, розповіла головний спеціаліст з терапії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лариса Боришкевич.

Читайте також: Футболісти "Прикарпаття" у товариському матчі переграли команду Прем'єр-ліги

За її словами, в області на сьогодні вже використали понад 1,7 млн. грн., виділених державою для проведення відшкодувань.

«В загальному в пілотному проекті в нашій області бере участь 50-70 відсотків від кількості гіпертоніків, – зазначила медик. – Минулого року цей показник складав навіть 80 відсотків».

Цьогоріч у прикарпатських аптечних закладах придбати ліки від гіпертонії зі знижкою, яку забезпечує держава, зможуть не лише жителі області, а й переселенці з інших регіонів.

«Переселенці, які приїхали з Донецької чи інших областей, повинні зареєструватися у лікаря, після цього їм так само будемо відшкодовувати вартість препаратів, – сказав представникам ЗМІ головний терапевт Міністерства охорони здоров’я України Василь Нетяженко. – Далі можна буде зробити перерозподіл коштів».

Лікарі закликають своїх пацієнтів навіть у складні життєві моменти намагатися дбати про своє здоров’я і скористатися допомогою держави. Адже, як стверджує заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Зоя Ціхонь, це допоможе комусь зберегти своє життя, іншим – уникнути інвалідності, а дехто зможе просто нормалізувати свій тиск.