11 квітня у рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона з ініціативи кафедри неврології та нейрохірургії ІФНМУ біля центрального корпусу вишу та біля обласної лікарні відбулася акція «Я не хворий, я живу з хворобою Паркінсона».
Хвороба Паркінсона є хронічним прогресуючим захворюванням нервової системи, яке вперше було описане в 1817 році англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном. Походження недуги досі не з’ясовано. Не існує специфічного аналізу крові для виявлення хвороби Паркінсона. Діагноз ґрунтується на даних історії хвороби і неврологічного обстеження. Хвороба Паркінсона є захворюванням, при якому пацієнти пожиттєво отримують лікування. Воно є ефективним, особливо на ранніх стадіях, але досить дороговартнісним. Цікаво, що хвороба Паркінсона у два рази частіше розвивається у чоловіків, ніж у жінок, інформують на сайті медуніверситету.
«У світі хвороба Паркінсона посідає друге місце після хвороби Альцгеймера за поширеністю серед нейродегенеративних недуг. В Україні близько 25000 живуть із цією складною недугою, – розповіла завідувач кафедри неврології та нейрохірургії ІФНМУ Вікторія Гриб. – В Івано-Франківській області зареєстровано більше 800 таких пацієнтів».
Метою акції, яку провели працівники кафедри неврології та нейрохірургії було підвищення поінформованності нашого суспільства про хворобу Паркінсона, підтримку хворих та їхніх сімей. Іванофранківцям пропонували заповнити анкету щодо основних питань про недугу, а також видавали пам’ятки з інформацією про хворобу.
Як зазначила викладач кафедри, лікар-невролог Мар’яна Лесів, найактивніше акцією цікавилися люди, які вже зіштовхнулися з цією хворобою, наприклад, родичі або ж друзі хворіють. Найбільш байдужими до інформування про хворобу Паркінсона виявилися містяни середнього віку.