Гидко: художник, воїн ЗСУ Андрій Єфіменко відреагував на події довкола готелю Дністер

Автор: Застава Максим

29 Тра, 2023 20:39

Поділитись публікацією
Гидко: художник, воїн ЗСУ Андрій Єфіменко відреагував на події довкола готелю Дністер

Скління колонади готелю “Дністер”, попри вимоги громадськості, обіцянки власників та мерії, залишилося. На це зокрема відреагував художник, воїн ЗСУ Андрій Єфіменко.

Читайте також: Мінус двісті мільйонів: майже всі комунальні підприємства Івано-Франківська безнадійно збиткові, — фактчек “Галки”

Відповідний допис митець опублікував на сторінці у фейсбуці.

“Гидко. Я не сподівався дива, вже давно знав що цю інвазію впхають у “зручний момент”, коли увага містян буде приспана еміграцією, війною, пошуками розваг, тих кому все пофігу.

Гидко від усмішки мера від незручних питань, від бездіяльності і прямого покривання порушників охоронних договорів.

Місто готове до любого грабунку, просто треба втомити громаду і знищити її резистентність до зла.

Історія не прийме “модернових” осклінь і безглуздих надбудов.

Світові не втюхаєш “кітч” під виглядом історичного готелю. А Франківську це пройде … і тому це гидко.

Можна було зробити справжню реставрацію, за менші кошти і без порушень, показавши громадськості проєкт, погодивши терміни.

Але цього разу обрали ганьбу, прикриту підсвіткою фасадів”, – пише Єфіменко.

Нагадаємо, що 29 травня в Івано-Франківську прибирають риштування готелю “Дністер” з боку вулиці Шевченка. Скління колонади попри вимоги громадськості, обіцянки власників та мерії, залишилося. Міський голова Руслан Марцінків заявив, що влада не може повпливати на власників готелю і порадив франківцям активніше відстоювати права, а не займатися політикою.

Кількарічний ремонт готелю через модифікацію історичного фасаду та захоплення громадського простору на вулиці Шевченка. Власники, готельєр Мирослав Бойко разом з дружиною і донькою навіть організували екскурсію готелем.

Втім, у квітні 2021 року активні мешканці міста влаштували кілька акцій протесту під стінами готелю. На захист вільного проходу стали відомі франківці Ірма Вітовська та Юрій Андрухович. 

“Готель «Дністер» має право на існування. Готель – це добре, але засклення колонади – зле, я його не підтримую. Я не підтримую псування історичної спадщини та переписування історії, якщо вона дійсно має місце”, – написав тоді Руслан Марцінків на своїй сторінці у соцмережі.

У підсумку формальна власниця готелю “Дністер” Надія Лєвшакова, дружина Мирослава Бойка опублікувала відкритий лист із заявою щодо колонади пам’ятки архітектури. Вона, враховуючи численні звернення громади, які вболівають за збереження історичної спадщини, пообіцяла демонтувати скандальні вітрини між колонадами.

У готелі наголосили, що на демонтаж буде потрібно кілька тижнів – адже ці роботи проводить спецбригада з іншої області. Однак жодних робіт не відбувалося. У травні 2021 активісти знову нагадали про обіцянки повернути колонаді автентичний вигляд

У червні того ж року Директор Департаменту містобудування та архітектури Орест Кошик  повідомив, що установа замовила виготовлення «Паспорту опорядження частини фасаду (першого поверху) будинків на вулицях Січових Стрільців, 12 та Шевченка, 1 зі сторони вулиці Шевченка».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Власник готелю не дотримався свого слова, – директор департаменту містобудування та архітектури