Купівля автомобіля – справа клопітка. А коли йдеться про покупку авто на вторинному ринку, то ще й небезпечна. Адже старий автомобіль – це завжди «кіт у мішку». Попри опис і вигляд, можна «напоротися» і на технічно несправну машину, і на биту-перебиту, але замасковану під нову.
Якщо вас почали турбувати думки про покупку авто на вторинному ринку, насамперед потрібно розуміти, що всі машини, що продаються там, мають великий пробіг, у них можуть бути дефекти та пошкодження. А несумлінні продавці у гонитві за прибутковістю ці дефекти приховують у різний спосіб. Тому при виборі машини необхідно знати про можливі хитрощі продавців і помічати їх заздалегідь. Також важливо розуміти, що бюджет, який ви закладаєте на купівлю б/в машини, повинен перевищувати підсумкову ціну, адже після покупки ваші витрати не закінчаться, потрібно заплатити за переоформлення та виправлення дефектів, якщо такі є і т.д. Чи не краще звернутися до послуги авто скупка, де гарантовано ви зможете придбати вживаний автомобіль без переплат та завуальованих пошкоджень. Ви не впевнені у цьому? Спробуємо розвіяти ваші сумніви і дати декілька порад щодо придбання такої машини.
Поради професіоналів
Зазвичай на вторинному ринку ви зустрінете перекупників, − людей, які придбали авто, наприклад після аварії, і домовилися з майстрами на СТО щодо його «відновлення». Найчастіше перекупники купляють биті машини дуже дешево віком приблизно 5-7 років. На вторинний ринок вони поступають в ідеальному зовнішньому вигляді після СТО, на одометрі – не більше 100 тис. км. Придумується легенда, що машина майже не виїжджала з гаража і т.д. Ви купляєте, а через рік, два вона просто розсипається на очах. Тому перед тим, як купляти, зробіть наступне:
- Проведіть уважний огляд кузова. Якщо помітите невеликі подряпини, сколи, вм’ятини, не виключено, що вона побувала в ДТП. І, якщо продавець не говорить по це, то так воно і є. Звичайно, все це уміло можна замаскувати на СТО, перефарбувавши авто. Тому огляньте днище автомобіля. Воно не повинно просідати і мати вм’ятини та іржу. А ще краще використайте магніт: якщо машина шпаклювалася і фарбувалася, магніт не буде приставати до кузова.
- Двері автомобілів із заводською геометрією зачиняються легко без додаткових зусиль. Перевірте, щоб марки шин та дисків збігалися. При огляді коліс найголовніше переконатися у цілісності гальмівної системи. Подивіться на зовнішні характеристики: на гальмівних колодках не повинно бути тріщин, так само це стосується гальмівних дисків.
- Проведіть діагностику всього, що є всередині салону: сидіння, панелі, лічильники, кермо, оббивка і т.д. Необхідно детально вивчити роботу всіх внутрішніх елементів. Сидіння не повинні провалюватися, ручки відвалюватися та інше.
- І найголовніше – двигун. Двигун у нормальному стані не повинен текти. Також перевірте стан масла. Якщо залите масло світле і густе, то швидше за все його залили нещодавно, щоб приховати інші дефекти двигуна. Для перевірки необхідно завести двигун і подивитися, чи з’являються бульбашки в розширювальному бачку при роботі. Якщо такі є, це свідчить про дефекти прокладки головки. У справному стані двигун не видає сторонніх металевих звуків, наприклад, тріск, скрегіт тощо.
Проаналізуйте свої водійські відчуття, якщо ви відчуваєте, що не впевнені у своїх висновках, − зверніться до професіоналів, наприклад https://skup-auto.com/kiev/.
Вони відразу встановлять всі проблеми кузова автомобіля, вкажуть на приховані дефекти і підкажуть, наскільки можна знизити підсумкову ціну. Компанії авто викупу мають великий досвід, працюють у багатьох містах України, досконало знають вторинний ринок і всі нюанси щодо продажу вживаних авто. Тим більше, якщо ви навіть кваліфікований водій, все ж цінову категорію всіх марок машин і їхній технічний стан ви не можете знати досконало. Але вибір ваш!