І посміятися, і поплакати: актори презентували у Франківську фільм «Крашанка» (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

21 Кві, 2024 09:28

Поділитись публікацією
І посміятися, і поплакати: актори презентували у Франківську фільм «Крашанка» (ФОТО)

20 квітня в Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ українського фільму «Крашанка». Актори Даша Легейда та Володимир Гладкий розповіли про зйомки та прокат стрічки.

Про це пише «Галка» з кінотеатру «Космос».

«Крашанка» знімалася вже під час повномасштабної війни. Зйомки проводили на Київщині і тривали вони 10 днів. Актори сподіваються, що глядачі не помітять, що фільм знімався восени, адже він про Великдень. 

Актор Володимир Гладкий зіграв сина головного героя Івана Забіяки. Він розповідає, що «Крашанка» – це трагікомедія, яка обʼєднує сімʼї, до того ж стрічка не має вікових обмежень. 

«Спочатку це мав бути серіал з двох епізодів. Держкіно хотіло дати нам гроші, але коли стався скандал з 33 мільйонами гривень (ред. на комедійний серіал “СМТ Інгулець” від Юрія Горбунова), то Mamas Film Production відмовилися від цих грошей. Фільм знімали за підтримки спонсорів», – додає Гладкий.

Він жартома розповідає, що спеціально для своєї ролі навчився грати на баяні, а ця стрічка – «і посміятися, і поплакати». 

Акторка Даша Легейда виконала роль молодшої сестри. Вона поділася, що подальше життя фільму залежить від глядачів.

«Фільм спочатку не планувався, як комедійний. Цей фільм про те, як українська нація бореться, тримається… Це про наснагу та любов до своєї країни», – каже Легейда.

Акторка поділилася теплою історією однією з глядачок. На одному з допрем’єрних показів до неї підійшла жінка та розповіла, що вона багато років не бачилася зі своєю сестрою. А коли побачила про показ фільму, то подзвонила сестрі та запросила її у кіно. Це розчулило актрису.

«Нашому кіно дуже потрібна підтримка, адже саме перегляди глядачів, їхні рекомендації, просувають фільм. Мені б дуже хотілося, щоб цей фільм побачили українці, які зараз закордоном».

Стрічка виходить у прокат по всій Україні з 25 квітня. Чим більше глядачів будуть приходити на сеанси, тим довше триватиме прокат. 

Сюжет стрічки: Родина Забіяк, яка не бачилася багато років, попри війну, збирається на Великдень в батьківському будинку. Дві сестри та брат шукають затишку, але знаходять батька, який досить дивно поводиться: будує ракету, щоб вдарити по Москві та завершити війну. Чи зможуть вони впоратися з його безглуздим планом і своїми власними протиріччями?