ЄС підтримує плани уряду відкрити ринок землі

Автор: Вадим Войтик

13 Nov, 2019 14:24

Поділитись публікацією
ЄС підтримує плани уряду відкрити ринок землі

У Європейському Союзі підтримують плани українського уряду відкрити ринок землі в Україні. Про це повідомили у Представництві Євросоюзу в Україні.

«ЄС підтримує плани уряду відкрити ринок землі в Україні – крок, що здатен розкрити потужний потенціал української економіки», – йдеться у повідомленні.

У Представництві заявили про готовність ЄС разом з іншими міжнародними партнерами запропонувати свій досвід і підтримку.

«Вкрай важливо застосувати захисні механізми до відкриття ринку. Це потрібно, аби уникнути надмірної концентрації землі в руках кількох операторів, забезпечити справедливе ставлення до дрібних власників землі, які хочуть продати свої земельні ділянки, та гарантувати права активних малих фермерів, які прагнуть придбати землі сільськогосподарського призначення», – зазначається у повідомленні.

У Представництві зауважують, що «Євросоюз уважно оцінить умови, за якими функціонуватиме ринок сільськогосподарської землі та як здійснюється контроль над захисними механізмами під час впровадження земельної реформи».

«Дрібні фермери повинні бути в центрі цієї реформи, включно із тими, які ще не зареєстровані як юридичні особи-фізичні особи, що обробляють сільськогосподарські угіддя. Євросоюз рекомендував би поставити таких дрібних фермерів в основу системи державної підтримки», – наголошується у повідомленні. У ЄС вважають, що відкриття ринку землі має бути першим кроком у напрямі ширшої та більш всеосяжної земельної реформи.

«Однією з передумов для успіху є підвищення прозорості через відкритий доступ до даних, що стосуються земельних прав, та публікація таких даних. Задля цього потрібно буде провести всеосяжну реформу Держгеокадастру та здійснити перерозподіл деяких функцій цього органу», – рекомендують у Представництві.

«Євросоюз розглядає можливість подальшого розширення своєї підтримки впровадженню земельної реформи, особливо, зосереджуючись на інституційних змінах (задля управління земельними ресурсами, планування та менеджменту, а також з метою інтеграції Кадастру та Реєстру прав), навчанні та зміцненні потенціалу, а також моніторингу передбачених захисних механізмів», – наголошується у повідомленні.