“Європейська весна”: прикарпатців закликають писати статті на Вікіпедію

Автор: Застава Максим

20 Бер, 2020 14:40

“Європейська весна”: прикарпатців закликають писати статті на Вікіпедію

21 березня по 31 травня у Вікіпедії триватиме «Європейська весна» — українська частина міжнародного конкурсу CEE Spring 2020, що присвячений наповненню Вікіпедії статтями про країни Центральної та Східної Європи.

Для участі у конкурсі потрібно започаткувати або доповнити в українському розділі Вікіпедії статтю, яка стосуватиметься країн регіону — за винятком України. Таким чином українською мовою будуть створені й поліпшені статті про сусідні держави, а конкурсанти з інших країн писатимуть і доповнюватимуть статті про Україну у своїх мовних розділах.

Учасниці та учасники конкурсу писатимуть статті до Вікіпедії про природу, суспільство, історію, культуру та науку країн Центральної та Східної Європи. Минулого року дописувачі подали на розгляд журі понад 1700 статей, при цьому участь у «Європейській весні» взяв 81 конкурсант.

«Цього року конкурс вже шостий за ліком. Під час минулих конкурсів були створені й поліпшені статті „Культура Туреччини“, „Болгарська кухня“, „Грузинська музика“, статті про відомих представників різних країн, географію, історію, культурне надбання. Водночас учасники іншими мовами пишуть і доповнюють статті про Україну у своїх мовних розділах Вікіпедії. Таким чином метою конкурсу є збільшення обізнаності європейців про сусідні країни через статті в найбільшій онлайн-енциклопедії світу, а також зміцнення співпраці спільнот різних мовних розділів Вікіпедії», — зазначає членкиня організаційного комітету української частини конкурсу CEE Spring 2020 Ольга Мілянович.

Переможцями стануть ті дописувачі та дописувачки, які зроблять найбільший якісний внесок. Також організатори змагання підготують призи для всіх активних учасниць і учасників, котрі напишуть чи суттєво поліпшать принаймні п’ять статей в рамках акції.

Детальніше про конкурс можна дізнатись на його сторінці у Вікіпедії.

Довідково. CEE Spring — міжнародний конкурс, який щорічно організовується членами організацій «Вікімедіа» і дописувачами Вікіпедії у різних країнах. Головна мета конкурсу — заохотити створення статей про кожну країну регіону у Вікіпедії різними мовами.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, а також залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...