ІФНМУ відзначає 300 років від дня народження Сковороди та 155 від народження Склодовської-Кюрі (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

31 Гру, 2022 17:34

Поділитись публікацією
ІФНМУ відзначає 300 років від дня народження Сковороди та 155 від народження Склодовської-Кюрі (ФОТО)

Напередодні Нового року в ІФНМУ відкриваються дві інтерактивні експозиції. Одна з них присвячена видатному мандрівному філософу Григорію Сковороді, інша – Нобелівській лауреатці Марії Склодовській-Кюрі.

Читайте також: Прикарпатським бюджетникам продовжують боргувати зарплату. Найгірша ситуація - на Тлумаччині

Як зазначають організатори, до 300-річчя Григорія Сковороди університет наповниться світлом його слова. «Напоминання Людяности» – метафізичні афоризми з барокової збірки «Сад Божественних Пісень» – оживуть на стінах центрального корпусу у вигляді листівок-послань. Концепція експозиції передбачає можливість поділитися листівкою, яка особливо торкнеться душі, у соціальних мережах: зробити це можна, поставивши мітку #спійматиСковороду.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт медуніверситету.

Така експозиція має культурно-просвітницьку мету: пронести світло його мудрості крізь темні часи та привернути увагу до постаті українського філософа та мислителя.

«Сковорода суголосний з часом, у якому ми живемо, – розповідає асистентка кафедри анестезіології Марта Гриньовська. – Сама ідея свободи, яку він сповідував, залишається для українців визначальною цінністю, і саме її намагається зруйнувати ворог. Культура має бути поруч з усім, що ми викладаємо, щоб перемогти».

Ще один експозиційний простір, наповнений ретросвітлинами життя Нобелівської лауреатки Марії Склодовської-Кюрі. Постать французької вченої польського походження в історії абсолютно унікальна: це перша жінка, яка захистила дисертацію, перша подвійна нобеліантка і єдина – у двох різних дисциплінах.

«Марія Кюрі є втіленням життєстійкості та неймовірної віри в справу свого життя, – розповідає доцентка кафедри радіології Вікторія Мацькевич. – Однією з центральних світлин експозиції є фотографія з молодшою донькою Іреною – у майбутньому теж Нобелівською лауреаткою, що відображає зміну поколінь і турботу про тяглість знань».

Усі охочі зможуть ознайомитися із експозиціями, розміщеними у центральному корпусі ІФНМУ, у будні з 08:00 по 17:00. Вхід вільний.

Варто зазначити, що над кураторським наповненням виставки працювали Марта Гриньовська та Вікторія Мацькевич. Окрема подяка Студентському профкому ІФНМУ, «Фундації медицини та гуманітарних наук» та «Центру культури польської та діалогу європейського» за допомогу в організації.