ІФРЦОЯО просить пропонувати кандидатів у експертні предметні групи для формування експертних порогів предметних тестів

Автор: Турій Роман

13 Лют, 2015 08:57

Поділитись публікацією
ІФРЦОЯО просить пропонувати кандидатів у експертні предметні групи для формування експертних порогів предметних тестів

Цього року у системі ЗНО буде задіяний принципово новий підхід до оцінювання сертифікаційних робіт(раніше і далі тут – просто тестів).

Читайте також: Франківські таеквондисти - срібні призери турніру в Нідерландах

«Зараз свідомо максимально спрощуємо подальший виклад. Але не на шкоду суті. У кожному Регіональному Центрі Оцінювання Якості Освіти в день конкретного тестування предметна експертна група (як правило, 7-10 чол.) за перевіреною у світі методою оцінює,на скільки питань з предметного тесту мав би дати правильну відповідь мінімально-підготовлений учень. Це так званий поріг “склав/не склав”. В Українському Центрі Оцінювання Якості Освіти наступного дня на основі цих приблизно 70-100 експертних оцінок формують загальноукраїнський поріг даного тесту. Наголошуємо,ЕКСПЕРТНИЙ. Все відбувається в день тестування і наступний,задовго до визначення результатів.
Після ж визначення результатів, хто набрав порогову і вище кількість балів-тест склав. У кого ця кількість допорогова – не склав.
Світова практика показує,що тих,кому поріг не під силу, є немало», – про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Богдан Томенчук, директор Івано-Франківського Регіонального Центру Оцінювання Якості Освіти.

За його словами, загально статистичні підсумки після визначення результатів оцінюються “на око” (чи із застосуванням певного інструментарію) ще й політиками-управлінцями з точки зору політичної доцільності (що робити з невдахами, можливим батьківським і громадським невдоволенням,зрештою, з незаповненими місцями у ВНЗ в нашому випадку і т.д.?).

«Так формується ще один поріг тесту,назвемо його – умовно!- ДОЦІЛЬНИМ,залежним від даних суспільних обставин. Це,підкреслимо, достатньо поширена у світі практика. Але математична статистика може практично все (марктвенівське означення трьох видів брехні далеко не про це).Є перевірені у світі способи знайти майже математичний компроміс між оцінкою експертною і доцільною (це робить спеціальна комісія фахівців).
Так отримується прийнятний для обох сторін компромісний між експертним і доцільним порогів бал тесту. Очевидно,що чим ближче компроміс до доцільного порогу, тим вищі прагнення законсервувати стан справ. Чим ближче компроміс до порогу експертного,тим вищі прагнення до конструктивних змін. Таким чином, система ЗНО ставить суспільство перед конфліктом. Не в побутовому чи політичному, а в творящому розумінні цього слова…
Веду до того, що ІФРЦОЯО просить вас,товариство, пропонувати кандидатів у експертні предметні групи для формування ЕКСПЕРТНИХ порогів предметних тестів з числа кваліфікованих науковців,педагогів- практиків,авторитетних у професійних і громадських колах. Наша @-пошта [email protected]», – написав Томенчук.

Теги: