Калуський політик розказав, як пропагандисти “Свободи” знову вдалися до підтасовування фактів.
Читайте також: Чи має робота Бурштинської ТЕС приховані небезпеки, та як екоактивісти борються за чисте повітря
Нинішня передвиборча кампанія міського голови Івано-Франківська, яка завершиться 15 листопада другим туром, характеризується чималим кавалком брудних методів агітації. Минулий тиждень не став виключенням — у пресі була поширена стаття «Калуш: розвінчування міфів» з коментарями колишнього заступника міського голови Калуша Ігоря Очкура. Виявилося, що його слова були вирізані з контексту розмови й завантажені в бункери чорно-пропагандистської машини, пише “Правда”.
Ми попросили Ігоря Очкура прокоментувати цей матеріал.
Минулого тижня в більшості друкованих видань Івано-Франківська вийшов один і той самий матеріал за Вашої участі, в якому місто Калуш перед читачем постало “філією пекла”. Ігоре Васильовичу, що це було?
Ситуація склалася наступним чином: я брав учать у виборчих перегонах в Калуші і до мене звернувся журналіст інтернет – видання «Галка», який попросив надати експертну оцінку ситуації в місті. І мені дуже прикро, що цією розмовою, де мова була виключно про наше місто, скористалися пропагандисти.
Чи насправді у Калуші так усе погано? Чи все таки для цього матеріалу спеціально було обрано виключно негатив?
Наше місто не є унікальним в Україні, у нас такі ж нагальні питання, як і у решти. І ці питання доведеться вирішувати новообраній місцевій владі. Є у нашого міста й особливості. Це, в першу чергу, серйозна екологічна небезпека, що залишилася нам у спадок. З іншого боку, «завдячуючи» цій небезпеці Калуш отримав можливість кардинально оновити оснащеність медичних закладів сучасним обладнанням.
Ще хотів би відмітити значні успіхи калуської освіти – яких ми також досягли завдяки особливій увазі до цієї галузі з боку міської влади.
У будь-чому можна знайти і позитив й негатив. Залежно, що і як шукати. Якщо пропагандисти якогось із штабів вибрали лише те, що потрібно їм — то це не дивно.
Після першого туру скоротилася кількість претендентів на крісло міського голови й однозначно стає зрозумілим, кому вигідно вирізати фрази з контексту. На Вашу думку, чому «Свобода» знову вдається до брудних методів ведення передвиборчої кампанії?
До мене не телефонували представники «Свободи», я контактував з журналістом. До того ж, нагадаю, з приводу виборів саме в Калуші. Якщо це було використано штабом «Свободи» як метод нечесної боротьби, — то це прикро, питання про сумління цих людей.
Щодо безоплатної медицини у Калуші – це все таки успішна працююча програма?
Так, саме безоплатна, яка фінансується з бюджету Калуша. І в цьому немає секрету — будь-хто може в цьому пересвідчитись, головний фінансовий документ міста є у вільному доступі.
До речі, у агітматеріалах Ігоря Насалика, також засвідчено, що медицина Івано-Франківська буде фінансуватися з бюджету. І чітко вказано звідки надходитимуть кошти. І більше того, вказані конкретні терміни запуску і виконання проекту — це теж суттєва особливість програми Насалика.
P.S. Насамкінець хочемо зауважити, що в нинішній передвиборчій кампанії важливо не лише докопатися до суті, зрозуміти, кому вигідно лити бруд на млин опонента, але й особисто прийти на виборчі дільниці та зробити усвідомлений вибір. І саме таким чином зробити внесок у розбудову політичної системи за новим типом — без використання бюджетних коштів напередодні виборів, без чорного піару. Політичні сили мають конкурувати передвиборчими програмами і стратегіями, а не популістичними заявами.
15 листопада 2015 року прийдіть на вибори — маємо обрати собі досвідченого, порядного, професійного міського голову.
Розмову записав Тарас БОНДАРЬ