Ікони, феритрон, портрет Хмельницького: у музей мистецтв Прикарпаття повернули відреставровані експонати (ФОТО)
17 Тра, 2024 13:13
Сьогодні основну увагу українські музеї зосередили на збереженні, консервації та реставрації своїх експонатів. У музей мистецтв Прикарпаття нещодавно повернулися з реставрації кілька картин-експонатів.
Про це пише Галка з посиланням на музей мистецтв Прикарпаття.
“Сповнене важких випробувань сьогодення нашої держави. У нелегкому становищі перебуває сфера культури, зокрема, музейництво. У часі війни музеї суттєво обмежені у реалізації однієї з основних своїх функцій – популяризації власних колекцій”, – кажуть в музеї.
Експонати кожного музею з плином часу зазнають змін. Навіть за найкращих умов зберігання кожен витвір потребує регулярного обстеження для виявлення можливих недоліків. Помітити їх на ранньому етапі, покликані реставратори.
Нещодавно до музею повернулись твори, що проходили реставрацію. Один із них – ікона вівтаря «Богоматір» (19 ст.) перебувала у занедбаному стані. Також розчистили від поверхневих забруднень, реставрували та законсервували подарований Миколою Дундяком двосторонній феритрон «Коронування Богородиці; Страсті Христові» (1756 р.). Також відновили парсунний портрет Богдана Хмельницького (18 ст.) невідомого автора та полотно польського художника Бенедиктовича «Портрет жінки в східному одязі» (1883 р.). Повернулись також дві ікони «Апостоли» (1718 р.), походженням з церкви Святої Параскеви села Космач Косівського району.
“Зберегти для нащадків культурні надбання минулого – пріоритетне завдання сучасного музею. Сміливо рухатися в майбутнє можна, усвідомивши своє минуле; без реальних «свідків» минулого прогнозувати цивілізаційний поступ доволі складно”, – додають в музеї.