Інноваційні технології в будівництві: як СІП панелі змінюють галузь
28 Гру, 2023 23:16
Україна, як майбутня держава Євросоюзу, має засвоювати нові технології, щоб конкурувати на Європейському і світовому ринках. Сфера будівництва житла та інфраструктурних проєктів є пріоритетним шляхом виходу з кризи й розвитку економіки.
Інновації поки що надходять з-за кордону, бо всередині країни недостатньо сучасної науки і виробничої бази. Але нові технології поступово замінюють собою застарілі та традиційні методи, наприклад, в будівництві.
З Америки до нас прийшла технологія легкої архітектури каркасного типу. Канадський винахід середини минулого століття – це так звана СІП панель, як головний матеріал для монтажу стін і перекриттів.
Властивості СІП-панелей і застосування в будівництві
Сендвіч-панелі – це багатошарові вироби для будівельного виробництва. СІП-панель є різновидом, що складається з трьох шарів. Два крайніх елементи – орієнтовано-стружкові плити з деревини, а в середині виробу розташовують утеплювач. Функцію утеплення надано пінополістиролу. Блок цього спіненого полімеру ефективно утримує тепло в приміщенні, бо має низьку теплопровідність.
Характерні особливості СІП-панелі:
- збирають панель в заводських умовах, в теплому цеху способом склеювання під тиском від прес-верстата;
- після підсихання клею виріб стає монолітом, який вже неможливо розібрати на компоненти, тому панель має підвищену міцність;
- стіни з СІП-панелей не мають щілин і дуже ефективно утримують тепло в будинку;
- обігрів зазвичай проводять з застосуванням електричних приладів, що є найбільш вигідним і простим способом;
- витрати на електроенергію в рази нижчі в порівнянні з цегляними або бетонними будівлями, бо там в стінах безліч щілин і містків холоду на відміну від герметичної СІП-панелі;
- монтаж панелей відбувається в скорочені терміни, і на збір коробки споруди витрачають 2-3 тижні часу малої бригади майстрів;
- будинок має малу вагу, тому не потребує масивного фундаменту, що є одним з факторів доступної вартості;
- розрахунковий термін експлуатації складає 50 років без капітального ремонту;
- не зважаючи на малу масу виробу, СІП-панель витримує великі навантаження збоку і згори, наприклад, сильні вітри, буревії, снігові замети на даху, землетрус середньої сили.
Український споживач вже звернув увагу на нову технологію будівництва, бо будинок із СІП панелей має багато переваг в порівнянні з традиційними, важкими матеріалами.
Варто дізнатись більше про канадську технологію, що бути озброєним знаннями при обранні житла.
ПРОМО