Іноземні студенти стають нелегалами, – керівник обласної міграційної служби

Автор: Людмила Баран

24 Вер, 2015 12:28

Поділитись публікацією
Іноземні студенти стають нелегалами, – керівник обласної міграційної служби

В Івано-Франківській області проживає 4358 іноземців. Їх стає більше, тому що тривають міграційні потоки. Часом ті, хто приїжджає на навчання, лишається після звершення терміну запрошення.

Читайте також: Минулого року в області 20 іноземцям заборонили в'їзд

Про це розповів  Сергій Саїв, керівник управління  Державної міграційної служби в Івано-Франківській області, на прес-конференції 24 вересня.

За його словами, серед іноземців – 2412 студентів, 800 з них  переведено з Луганської та Донецької областей. Минулого року студентів-іноземців було 1300. Найбільша кількість  навчається в Універститеті нафти й газу та Медичному. 358 студентів відраховано за минулий рік, вони перевелися в інші заклади.

Саїв зауважив, що доволі часто зі статусу студента іноземець переходить у статус нелегального мігранта.

Так, минулого тижня було виявлено 5 нелегальних мігрантів.  Їх виявили у гуртожитках. Вони приїхали з країн, де зараз тривають конфлікти, –  Сирія, Ірак. Як зауважив Сергій Саїв, студенти залишилися надовше, тому що їм нема куди повертатися.

У міграційній службі їм дали місяць на те, щоб добровільно покинути територію України. Якщо ні – депортовуватимуть силоміць.

«Ми проводимо і будемо проводити щотижня відпрацювання на ринках, житловому секторі, гуртожитках. Щоби в області не було ніяких конфліктних ситуацій», – сказав Сергій Саїв.

Крім того, встановлено, що 270 іноземців отримали запрошення від вишів, але не з’явилися на навчання. Відомості стосовно них направлять в СБУ. За словами Саїва, це також особи з критичних регіонів.

Ректорам направлять листа, щоб не спрацювали з фірмами, які нечесно організовують запрошення для студентів. Адже це – канал нелегальної міграції.

Як зауважує начальник обласної ДМС, в основному іноземці розглядають Україну як місце транзиту і не залишаються тут.

Також 92 іноземців, зареєстрованих Центром зайнятості, працює на 36 підприємствах області,.  Найбільше працівників з Данії – 24, Польщі – 12, Туреччини – 9. Є також представники Великобританії, Греції,  Китаю, Молдови, Німеччини, Азербайджану, Узбекистану та інших.

Теги: