Інспекційні перевірки Держпраці судом визнані незаконними

Автор: Вадим Войтик

15 May, 2019 15:40

Поділитись публікацією
Інспекційні перевірки Держпраці судом визнані незаконними

14 травня 2019 року постанова КМУ від 29.04.2017 р. №295 визнана нечинною. Отже, з цієї дати інспекційні відвідування роботодавців з питань дотримання законодавства з праці та виїзні перевірки Держпраці з метою перевірки, як проводять такі відвідування інспектори місцевих рад, скасовано.

Про це повідомляє видання Дебет-Кредит.

Група позивачів зверналися  до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України. Вони просили суд визнати незаконною та нечинною постанову КМУ від 29.04.2017 р. №295 «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Нагадаємо, що ця постанова затверджувала:

При цьому перший із цих Порядків прописував правила інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань. Предметом цих видів заходів мало бути додержання законодавства про працю, і застосовувати їх мали інспектори з праці, як самої Держпраці, так і місцевих рад  (з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин).

А другий – встановлював правила проведення, зокрема, виїзних перевірок Держпраці та її територіальними органами з метою виявлення порушень та недоліків, зокрема, під час здійснення таких інспекційних відвідувань, місцевими радами.

Оскільки Постанова №295 нечинна та скасована, то будь-які інспекційні відвідування та невиїзні інспектування, які тривають, або призначені згідно із цією постановою, мають бути зупинені та/або відмінені (скасовані).

Видання наголошує, що скасування Порядку №295 не означає, що Держпраці не може проводити перевірок. Але вона має їх проводити в межах загальних правих за Законом №877. При цьому порядку проведення таких перевірок саме для Держпраці цей закон не містить. Отже, очевидно, він буде затверджений наново.