Інспектори перевірили, чи дотримуються правил благоустрою у центрі Франківська (ФОТО)

Автор: Борис Марія

04 Кві, 2016 17:01

Поділитись публікацією
Інспектори перевірили, чи дотримуються правил благоустрою у центрі Франківська (ФОТО)

Як повідомляла “Галка”, у Івано-Франківську розпочала працювати Муніципальна інспекція з благоустрою. Сьогодні, 4 квітня, інспектори перевіряли, як дотримуються правил благоустрою у центрі міста.

Читайте також: Помер директор "Карпатського трамваю" Любомир Яцків (ФОТО)

Інспектор Ігор Насадюк розповів, що зараз вони проводять роз’яснювальну роботу. Люди на зауваження реагують. Найбільш явними порушеннями є будівельне сміття у дворах, паркування на газонах, одного разу виявили незаконні розкопки, але в основному порушують санітарні вимоги при тимчасових спорудах – розміщення смітників та реклами.

“Люди є різні, дехто ставиться з гумором, дехто ні. Але ми також готові психологічно до різної реакції. Це робота для ентузіастів, для тих, хто почав працювати із метою покращити місто. Мені робота подобається”, – прокоментував він.

Відповідно до правил благоустрою інспектори мають такі засоби впливу як приписи, попередження. Якщо людина до 5 днів не реагує на це, тоді можна складати протокол про адміністративне правопорушення, яке розгляне адмінкомісія.

Завідувач сектору нагляду Михайло Атаманюк наголосив, що поки їх роботу сприймають позитивно, але це може змінитися, коли почнуть складати протоколи. Він переконаний, що центр міста, де сьогодні інспектори здійснюють перевірку, повинен бути чистим, щоб туристи мали на що подивитися.

Інспектор Ольга Рудик роботою також задоволена. Каже, що сьогодні більшу увагу звертають на розміщення урн та реклами, а потім перейдуть до стихійної торгівлі, тимчасових споруд тощо. Сьогодні вона інспектувала на вулицях Довгій, Бельведерській, велику кількість сміття у дворах зустріла на вулиці Мазепи.

Сьогодні зауваження зробили багатьом, у тому числі Благодійній їдальні “Карітасу” – там не вистачає смітника на вулиці. Кухарка Романна Богданівна відреагувала на це з розумінням.

“Гарні, красиві, розумні хлопці приходять, вітаються. Приємно, коли такі зауваження роблять. От нам смітничок на вулиці покласти треба, відповідно до нових правил з благоустрою. Покладемо”, – сказала вона.

Також роз’яснювальну роботу провели із продавцем окулярів навпроти Ратуші. Він не мав з собою дозволу на торгівлю, сказав, що його має власник. На питання, чи добру справу роблять інспектори, чоловік відповів:

“Вони роблять людей біднішими, ніж вони є. Наприклад, у мене двоє дітей, маю їх годувати. То куди мені йти? Я також хочу, щоб закону дотримувалися. Але різні ситуації є”, – прокоментував він.

Інспектор Тарас Локатир сказав, що стенд із окулярами мають забрати. Коли можна буде складати адмінпротокол, то його на таких порушників складатимуть.

Начальник управління комунальної політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Яцків зауважив, що загалом труднощів у інспекторів немає, при потребі їм підказують, як вчинити у тому чи іншому випадку.

“При формуванні команди ми орієнтувалися на людей, які хочуть , щоб позитивні зміни у місті відбулися.  Ці люди працюють на результат. Ця робота командна”, – сказав він.