Інспекція із захисту прав споживачів не перевіряла ринок шкільних товарів через урядову заборону

Автор: Людмила Баран

27 Aug, 2014 12:36

Поділитись публікацією
Інспекція із захисту прав споживачів не перевіряла ринок шкільних товарів через урядову заборону

Інспекція з питань захисту прав споживачів в Івано-Фанківській області  не здійснює жодних перевірок з початку серпня до кінця року.

Як відомо, 31 липня було прийнято зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».  Згідно з нововведеннями, на 70% скорочуються видатки з бюджету на контролюючі органи. Також всім відомствам, крім податкової та митної служб, заборонено до кінця року проводити будь-які перевірки.

Зазвичай, інспекція з питань захисту прав споживачів в області  у відповідь на скарги мешканців щороку перевіряла підприємства, які виготовляють продукцію для школярів. Цього року недобросовісні виробники можуть розслабитися.

Начальник інспекції Юрій Петриця повідомив www.galka.if.ua, що їм заборонили всі перевірки, а скарги громадян адресують у вищі інстанції.

“Всі заяви ми відсилаємо в Держспоживінспекцію. Звідти їх направляють у Кабінет міністрів, щоб отримати згоду провести перевірку. На разі на наші листи відповідей немає”, – розповів Юрій Петриця.

Також через скорочення фінансування працівники інспекції беруть відпустки за свій рахунок, не отримують премій та надбавок до зарплатні.

“В нас 15 днів на місяць робочі, 15 – за свій рахунок. Всі надбавки і премії позрізали”, – сказав начальник споживінспекції.

На запитання: як працівники впоруються з такою ситуацією, Юрій Петриця відповідає:  “Економимо. А що робити? Час тяжкий”.

Раніше керівник санітарно-епідемічної інспекції повідомляв, що законодавчі зміни не дають перевірити завод, який отруює повітря в Івано-Франківську.

Теги: