Інструктори фонду Притули провели навчання для бойових медиків прикарпатської ТрО (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

28 Вер, 2023 08:15

Поділитись публікацією
Інструктори фонду Притули провели навчання для бойових медиків прикарпатської ТрО (ФОТО)

Навчання бойових медиків батальйонів пройшло у 102-ій бригаді ТРО. Керують дводенними заняттями інструктори-волонтери Благодійного фонду Сергія Притули Олексій, Лев та Майя.

Про це “Галка” інформує з посиланням на 102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина.

Інструктор Олексій розповів, що він займається інструкторською діяльністю з весни 2022 року. Команда з 10 волонтерів їздить по всій Україні та навчає медиків.

“Ми об’їздили вже дуже багато бригад, батальйонів, інших підрозділів ЗСУ. Наша основна задача – допомогти підвищити професійний рівень медиків. Для цього постійно треба практикувати. Навіть така проста процедура як накладення турнікета – її потрібно відпрацьовувати десятки разів, доводити дії до автоматизму, бо в реальному бою у вас буде хвилина, щоб його накласти і зупинити кровотечу, врятувавши таким чином життя”.

Загалом, навчають за протоколами НАТО MARCH. Акцент змістили з теорії на праткику.

“Але ці протоколи мають скоріше консультативний характер, на полі бою все трохи по іншому, і, на моє переконання, ці протоколи НАТО прийдеться змінювати з оглядом на нові реалії сучасної війни”, – додає Лев.

Наталя, медик 79-го батальйону зазначає, що такі заняття є дуже необхідними для них: «Такі заняття є великим плюсом, вони нам дуже потрібні. Ми проходимо схожі навчання 2-3 рази на місяць».

«Я теж бачу тільки позитив у такій ініціативі, – додає бойовий медик 76-го батальйону «Грек». – Мені доводилось неодноразово евакуйовувати бійців з лінії зіткнення, і тут є багато труднощів, нюансів. Саме тому ми повинні вчитись і ще раз вчитись, вдосконалювати свої навики».