Інтеграція через професію: ГО “Мами Прикарпаття” допоможуть переселенкам та франківкам працевлаштуватися

Автор: Жанна Головенко

01 Бер, 2024 13:33

Поділитись публікацією
Інтеграція через професію: ГО “Мами Прикарпаття” допоможуть переселенкам та франківкам працевлаштуватися

1 березня громадська організація “Мами Прикарпаття” представила проєкт, спрямований на підтримку переселенців, що проживають на Франківщині. Організатори розповіли про мету та стратегію реалізації ініціативи.

Проєкт впроваджують за грантового фінансування міжнародної організації IREX, пише “Галка” з презентації.

Керівниця ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна розповіла, що мета ініціативи полягає в інтеграції жінок-ВПО завдяки розвитку їхніх професійних навичок. 

Протягом чотирьох місяців громадська організація проводитиме безплатні тренінги та навчання, щоб допомогти переселенкам і місцевим жінкам працевлаштуватися:

“Ми хочемо допомагати як людям, які переїхали, так і місцевим. Орієнтуємося, що буде 50% на 50%. Але акцент саме на жінок. Багато ВПО приїхали з промислових районів, тому їм може бути складна реалізувати себе на новому місці. Саме тому у нас будуть тривалі п’ятиденні курси по п’ять годин. Тобто люди будуть тут навчатися, далі отримують сертифікат і зможуть працювати за новим профілем”, — каже Мар’яна Вершиніна. 

Програма інтенсиву розроблена за участю експертів у сфері грант-менеджменту, SMM і таргетованої реклами. Тематики тренінгів спеціально підбирали так, щоб в майбутньому учасники могли працювати дистанційно або ж у гібридному форматі. 

Програма включає такі курси:

  • “Я надійний тил”;
  • “Комунікації, особистий бренд”;
  • “Кар’єрна реінтеграція. Профорієнтація”;
  • Курс “Менеджмент та лідерство”;
  • Курс “Я SMM”;
  • Курс “Я таргетолог”;
  • Курс “Я грант менеджер”;
  • Воркшоп “Я інвестор”.

Для участі в тренінгах необхідно заповнити реєстраційну заявку.

Одна із запрошених тренерок Анна Кучерак-Зоря спеціалізується на комунікації та зв’язках з громадськістю. У межах свого курсу вона навчатиме учасників представленню та монетизації особистого бренду у соціальних мережах: 

“Будемо говорити про контент: який має бути контент, як його знімати, як просувати, як взаємодіяти з цільовими аудиторіями. Зараз дуже важливо працювати зі своїм соцмережами, адже часто при подачі резюме роботодавці просять вказати посилання на них. Так складається перше враження про людину, а відтак, чи зацікавляться вами на цьому етапі, часто залежить, чи запросять вас на співбесіду. Або буває, що люди вміють, наприклад, вишивати або випікати, але не вміють це продавати”, — говорить Анна Кучерак-Зоря. 

Тренерка з грант-менеджменту Уляна Сидр додає, що такі проєкти є корисними як для учасників, так і для самих тренерів. Адже найталановитіших і вмотивованих людей вони можуть одразу залучати у свою команду: 

“Мій курс буде присвячений тому, як стати грант-менеджером. Будемо вчитися шукати конкурси, заповнювати грантові заявки, впроваджувати проєкти та звітувати. Зараз на ринку це дуже актуальна професія, багато організацій та бізнесів шукають собі грант-менеджерів. Я також зацікавлена у тому, щоб найкраща учениця надалі працювала зі мною. І, думаю, багато тренерів також зможуть допомогти з працевлаштуванням”, — зазначає Уляна Сидр. 

Проєкт стартує 2 березня о 15:00 за адресою Січових Стрільців, 2. Спікеркою найпершого тренінгу “Я надійний тил” буде Дарія Проніна – психологиня, кваліфікований інженер-проектувальник та технічний нагляд за об’єктами архітектури.

Дарія ВПО з 2014 року. Приїхала з Сєверодонецька з дітьми й без зв’язків. Але зараз вона успішна підприємиця і психологиня.