Інтелектуали йдуть у політику – презентували у Франківську Українську Галицьку партію (ФОТО)

Автор: Турій Роман

04 Nov, 2014 13:15

Поділитись публікацією
Інтелектуали йдуть у політику – презентували у Франківську Українську Галицьку партію (ФОТО)

4 листопада в Івано-Франківську презентували “Українську галицьку партію”.

Це, кажуть активісти – перша в Україні, наперекір законодавству – крайова партія, яка не буде акцентувати свою роботу на Сході і в Центрі України. Про їдею створення сили розповів голова політради УГП Ігор Мельник.

“Звичайно, ми всі українці, виступаємо за процвітання України. Але ми знаємо, що ми маємо ще одну ідентичність – впродовж тисячі років, нашу Галицьку ідентичність. У ХХ столітті галичани намагалися “галичинізувати” всю Україну – свої цінності і ідеали принести в Київ, на Дніпро, Донбас і Крим. В більшості це не вдавалося. На жаль, нині Галичина залишилася на узбіччі політичного і економічного життя України. Хочемо, щоб Галичина стала не об”єктом для дій інших сил, не електоральним полем для “варяг”, а стала суб”єктом політичного,економічного, духовного життя України. Втратити цей шанс ми не маємо права”, – сказав Ігор Мельник.

Галичани нагадують – ще з початку 90-тих років націонал-комуністи та перевертні дотації з держбюджету в основному скеровували на “лояльні” регіони – Донбас, Крим, Харківщину. А Західні області, хоча й були рушієм незалежності України, залишилися ні з чим.

Нині, каже голова ради української Галицької Асамблеї Богдан Панкевич, ситуація повторюється. Мало того, що тисячі мешканців Західної України помирають в зоні АТО на Сході – зараз йдуть розмови про необхідність фінансування регіонів, охоплених сепаратизмом.

Тож найближчі завдання партії – наповнити свою силу молодими активними людьми, які є відповідальними і прагнуть змін у своїх громадах. І будуть відстоювати інтереси Галичини.

УГП має намір взяти участь у наступних місцевих виборах. До речі серед членів політради УГП – іванофранківець Віктор Кімакович.

Фото Юрій Гриньків\Galka.if.ua