Ірина Славінська представила франківцям дві нові книжки (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

08 Jun, 2015 21:05

Поділитись публікацією
Ірина Славінська представила франківцям дві нові книжки (ФОТО)

Журналістка, перекладачка Ірина Славінська в Івано-Франківську презентувала два проекти нон-фікшн літератури. Це – написана нею книжка «Історії талановитих людей. Книга друга» і перекладена з французької «Не сподівайтеся позбутися книжок»  Умберто Еко і Жана-Клода Кар’єра.

“Це своєрідний альбом фотографій. Кожна нова історія розгортається зі світлини, на яку падає твій погляд”, – розказала авторка про “Історії талановитих людей”.

Ця книжка є продовженням виданої 2014 року збірки оповідей з життя та цікавих зізнань відомих українців. До другої частини увійшли історії Зураба Аласанії, Мирослави Ґонгадзе, Сергія Жадана, Ірен Роздобудько, Анатолія Дністрового, Саші Кольцової та інших. У книзі вміщені також комікси художниці Алевтини Кахідзе, що розповідають про  життя села Жданівки на Донеччині.

Історії написані на основі інтерв’ю героїв з Іриною Славінською. У книжці вони подані, як монологи. Інтерв’юєр, за словами Славінської, постає “напівпрозорою фігурою, мовцем, репліки якого стерті”. Також вона розповіла, що у книжці намагалася максимально зберігати індивідуальне мовлення, синтаксис.

“Саме робота на радіо допомогла мені зрозуміти цінність людського голосу, – розповіла Ірина Славінська. – “Громадське радіо” дає можливість вести довгі розмови, які не перебиває реклама, якісь заставки”.

“Не сподівайтеся позбутися книжок” – діалог між італійським вченим, прозаїком Умберто Еко та французьким режисером, сценаристом Жаном-Клодом Кар’єром.

“Книга перетворюється на комплект анекдотів від двох відомих інтелектуалів. Вони розповідають свої бувальщини про життя з книжкою, без книжки, довкола книжки”, – зауважила Славінська.

 Фото – Юрій Гриньків\ Galka.if.ua