Ірина Столярик: На часі реформа податкової та митної систем

Автор: Турій Роман

03 Чер, 2014 18:27

Поділитись публікацією
Ірина Столярик: На часі реформа податкової та митної систем

Зважаючи на складні умови ведення бізнесу в економічній та політичній ситуації, що склалась в країні, податкова система потребує змін в напрямку спрощення податкових та митних процедур для платників податків.

Читайте також: Обласний бюджет Прикарпаття недовиконаний на 45 мільйонів - голова ОДА Федорів

Про це заявила в.о. начальника Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області Ірина Столярик виступаючи перед учасниками Загальних зборів Територіального відділення ВГО «Асоціація платників податків України» в Івано-Франківській області.

За словами посадовця, вже на сьогодні Міністерством доходів і зборів України винесено на громадське обговорення ряд важливих питань для бізнесу. Насамперед – це ініційований Міністерством проект закону про податковий компроміс, який передбачає звільнення від відповідальності платників податків за заниження  податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість. Впровадження такої моделі компромісу між державою та платниками податків дозволить детінізувати економіку та збільшити надходження коштів до бюджету.

Також, Міністерство активно працює над розробкою нових підходів в адмініструванні податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств.

Потребують обговорення запропоновані зміни до Конституції України щодо децентралізації влади. Адже це важливий крок щодо нормалізації ситуації в країні. Децентралізація влади тягне за собою і більшу «бюджетну самостійність» регіонів, оскільки планується, окрім місцевих податків, залишати на регіональному рівні і частину загальнодержавних.

Також, Міністерство вперше має намір залучити громадськість до реформування митниці. Зокрема,  участь бізнес-спільноти у розробці стратегії реформування митних органів, концепції реформ, чіткого плану заходів, а також розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення митної справи.

«Сподіваюсь разом ми зможемо напрацювати свої пропозиції щодо вдосконалення податкового та митного законодавства, тим самим сприяти подоланню кризових процесів, які існують в країні. У будь-якому випадку усі законодавчі зміни та пропозиції обговорюватимуться з громадськістю адже ваша думка є визначальною», – зазначила Ірина Столярик.

Теги: