Ірина Столярик: Податкова реформа значно скоротить кількість податкової звітності

Автор: Турій Роман

23 Aug, 2014 08:15

Поділитись публікацією
Ірина Столярик: Податкова реформа значно скоротить кількість податкової звітності

«Скасування ряду податків та впровадження єдиного квартального звітного періоду позбавить платників податків потреби подавати до податкової значну кількість звітів, – зазначає в.о. начальника Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області Ірина Столярик. – Це, в свою чергу, зменшить витрачання часу підприємцями на виконання податкових зобов’язань перед бюджетом та витрати ресурсів держави на адміністрування податків».

Читайте також: Бізнес Прикарпаття на майже 100 мільойнів гривень зростив відрахування до місцевих бюджетів – податкова

За словами посадовця, сьогодні в Україні існує 22 обов’язкові податки та збори, які сплачують суб’єкти підприємницької діяльності. Натомість уряд пропонує залишити тільки 9 податків. Велика частина податків скорочується і узагальнюється.

Переведення податкових платежів із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксованого сільськогосподарського податку, дає місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті.

Ірина Столярик: «Переконана, що запропоновані Кабінетом міністрів України зміни в податковій системі стануть першим кроком до економічного зростання економіки. Разом з тим, нагальним є вирішення питання високого навантаження на фонд оплати праці, що дозволить вивести «з тіні» заробітні плати, забезпечити соціальний захист населення. Відповідні пропозиції вже сьогодні напрацьовано спільно з представниками громадськості та надіслано Державній фіскальній службі України».

Нагадаємо, комплексний план змін у податковій системі 6 серпня 2014 року презентував на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Розроблену концепцію винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.

Теги: