Історії про маніяків для літніх вечорів: «Галка» радить документальні мінісеріали (ТРЕЙЛЕРИ)
01 Лип, 2022 08:32
З вами знову на зв’язку Тетяна Зелінська та «Кіноклуб Галка». Ви напевно подумали, як пов‘язані серіали про маніяків та літні вечори? Ну, у мене є один варіант відповіді – їхні історії настільки жахливі, що від них холоне кров, а це можливо допоможе вам впоратися з літньою спекою.
Насправді ж я просто дуже люблю документальні серіали саме такого спрямування – де ти у більшості випадків дізнаєшся, чому та чи інша людина здійснювала такі жахливі злочини. Бо ж зазвичай нам показують історії маніяків від дитинства і до самого їхнього затримання/ув‘язнення. У цій підбірці три серіали від Netflix, адже це одна з його фішок – документалки про серійних вбивць. І один серіал від НВО.
Першу підбірку серіалів можна побачити ЗА ЦИМ посиланням. А другу – ЗА ЦИМ.
«Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan»/ «Монстри всередині: 24 особистості Біллі Мілліґана»
Напевно майже всі з нас чули про такого собі Біллі Мілліґана, а хтось навіть не думав, що цей чоловік існував насправді. Найбільшу свою популярність він отримав завдяки книжці Деніела Кіза «Таємнича історія Біллі Мілліґана», яка отримала кілька літературних нагород та має втілитися у фільмі.
Але зараз ми поговоримо саме про документальний серіал від компанії Netflix. Прем’єра на стрімінговому сервісі відбулася у вересні 2021 року. Історія розгортається довкола кримінального аспекту життя Мілліґана. Все починається у 1977 році — Біллі Мілліґана звинуватили в численних зґвалтуваннях поблизу Університету штат Огайо. Проте сам Мілліґан нічого не пам’ятає. Під час допитів фахівці починають думати, що затриманий має кілька особистостей, а згодом він отримує офіційний діагноз — множинний розлад особистості. У його голові живуть ще 24 людей – як діти, так і дорослі, хтось з них лихий, а хтось добрий.
Впродовж перегляду нам розповідають, що могло стати причиною такого розладу. Показують тих, хто у нього вірить та бажає максимально допомогти Мілліґану, та тих, хто вимагає найжорстокішого покарання для хлопця.
Скажу, що Біллі Мілліґан – не один із найстрашніших маніяків цієї підбірки.
У цьому серіалі: чотири серії по 60 хвилин.
«I’ll gone in the Dark»/«Я зникну в темряві»
Авторка книг Мішель Макнамара вела звичайний спосіб життя, а ночами, коли всі члени сім’ї мирно спали, жінка займалася власним дослідженням і писала про серійного каліфорнійського вбивцю. Завершити роботу Мішель не встигла, а її історію тепер розповідає чоловік — актор та комік Петтон Освальд (на фото).
Документальний серіал від НВО заснований на книзі письменниці та доповнений додатковими матеріалами. У ньому йдеться про маніяка, якого не могли зловити близько 40 років. Він навіював жах на жінок та чоловіків у 70-их та 80-их. Вбив, як мінімум, 13 людей та здійснив 50 зґвалтувань. Згодом отримав призвісько «Вбивця зі Золотого Штату».
Ви побачите великі архівні матеріали та матеріали поліції, а також ексклюзивні нові інтерв’ю з детективами, а також членами сім’ї вбивці. Шокуючі деталі нападів від жертв – адже відчуття, що маніяк нікого не боявся та почував себе всевладним. Це лякаюча епоха, коли жертвам часто було надто соромно говорити. Згадки про сексуальні злочини зводилися до мінімуму – як в пресі, так і від поліції, і тим паче в залі суду.
У цьому серіалі: сім серій по 60 хвилин.
«Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer»/«Річард Рамірес: Полювання на серійного вбивцю»
А на завершення у нас будуть два документальні серіали з однією спільною рисою — чоловіки-маніяки могли б йти працювати у модельну агенцію. Сподіваюся, вас це заінтригувало.
У документальному мінісеріалі від Netflix нас зустрічає сонячний гламурний Лос-Анджелес 1985 року, де ховається безжальний серійний убивця. Двоє детективів без продиху шукають його. Брак доказів та збільшення кількості жертв постійно тисне на поліціянтів. Рамірес нападав на абсолютно різних людей, що не характерно для серійних убивць, у яких, як правило, є чітко визначений тип жертви. У ЗМІ за ним закріплюється прізвисько «Нічний Сталкер». І це дуже лестило самому Раміресу, оскільки його улюбленою піснею була пісня гурту AC/DC «Night Prowler».
Особливість серіалу – він фокусується на історії детективів, ми дізнаємося всі етапи розслідування, а про ім’я Раміреса вперше почуємо вже майже у кінці.
У цьому серіалі: чотири серії по 48 хвилин.
«Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes»/«Розмови з вбивцею: записи Теда Банді»
У цьому серіалі мені найбільше запам‘яталося, що у Теда Банді після арешту закохувалися жінки, вони не вірили, що саме він чинив всі ці злочини. Крім того, Банді навіть одружився, вже бувши заарештованим. Загалом серіал нам вкотре доводить, якою недосконалою була правоохоронна система. Банді вбивав, ґвалтував, викрадав жінок та дівчат у різних штатах. Деколи зберігав частини тіл своїх жертв, проте поліція ніяк не могла прив‘язати всі злочини до однієї людини. І до цього часу нам невідомо, скільки вбивств він здійснив, адже зізнався лише в 36.
Під час перегляду ми дізнаємося, як молодий, розумний, вродливий студент юридичного факультету став холоднокровним вбивцею. Його історія розповідається хронологічно, доповнена архівними фото та відео.
Зі всієї підбірки, саме цей серіал мені подобається найбільше, адже тут ми ще можемо почути оригінальні записи з Тедом Банді, у яких він розповідає про себе в інтерв’ю Стівену Мішо.
Банді став одним з найвідоміших маніяків світу, а його ім’я згадується в чималій кількості фільмів та серіалів.
У цьому серіалі: чотири серії по 60 хвилин.
The End! І як завжди: ви можете залишати свою думку про цю підбірку (серіалів про маніяків) у коментарях до тематичних постів у наших соцмережах – Facebook, Instagram та Telegram.
Нагадую, що у нас ще є Viber, але там коментарі писати не можна, але можна ставити різні реакції.
Дякую, що читаєте нас, адже кожен ваш перегляд це велика мотивація для журналістів, зокрема й для мене. Буду старатися робити різноманітні підбірки щомісяця, а ви можете пропонувати свої серіали, які ми включимо до переліку.
Гарного перегляду!