Історії про опришків, відьом та Франка: в Івано-Франківську відкрили інтерактивне підземелля Ратуші (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

30 Nov, 2023 12:34

Поділитись публікацією
Історії про опришків, відьом та Франка: в Івано-Франківську відкрили інтерактивне підземелля Ратуші (ФОТО)

Туристично-інформаційний центр Івано-Франківська відкрив у підвалі міської Ратуші інтерактивне підземелля з тематичними локаціями. Там гіди проводитимуть авторську екскурсію. Також у підземеллі є місця відведені для майбутніх театральних вистав та івентів.

Читайте також: Екзотична рослина розквітла у парку в Івано-Франківську (ФОТО)

Про це пише «Галка» з пресконференції в туристично-інформаційному центрі у Ратуші. 

Як зазначають автори проєкту, у Ратуші тривалий час була в’язниця. Серед відомих в’язнів – Іван Франко та Василь Баюрак, який є наступником Олекси Довбуша. У підвалі облаштували тематичну експозицію, яку доповнюють розповіді від гідів. Експозиція підземелля відтворює легенди про відьом, опришків та катів. Усі локації супроводжуються звуковими ефектами.

“Багато років точились розмови, що потрібно оживити серце міста – Ратушу. У нашому місті ще є невідкритті таємниці, а саме у підземеллях. Попри війну, попри негаразди, ми вирішили, що не потрібно чекати. Цьогоріч ми вирішили зробити цей перший крок і будемо надалі шукати можливості та фінансування”, – розповіла директорка КП “Центру розвитку міста і рекреації” Руслана Василюк.

Проєкт створювали близько двох місяців. КП “Центр розвитку міста і рекреації” витратило на реалізацію близько 100 тисяч гривень. За словами керівниці, усі витрачені кошти були зароблені туристично-інформаційним центром Івано-Франківська.

“Жодної бюджетної копійки не було витрачено на ці експозиції. Всі виручені кошти з екскурсії, ми будемо спрямовувати виключно на розвиток і вдосконалення тих експозицій, які ми вже встигли створити”, – зазначила Руслана Василюк.

Ідейниками та натхненниками концепції підземелля є екскурсоводи – Тетяна Воскобойнікова та Христина Тимошів.

У Центрі зазначають, що це буде не банальна експозиція. Підземелля буде інтерактивним місцем, де проходитимуть події.

“Один зі центральних залів ми залишили вільним та відкритим для інтерактивів, подій, заходів та вистав”, – додала Руслана Василюк.

Екскурсії вже анонсовані на 30 листопада та 1 грудня о 16:00. Вхід у підземелля доступний лише з екскурсією. Не більше 15 осіб, але група обов’язково повинна складатися з 10 осіб. Вартість вхідного квитка – 100 грн.

Як записатися на екскурсію: на сторінці Туристично-інформаційного центру Івано-Франківська. У месенджері в особисті повідомлення варто зазначити дату запису 30/11 чи 01/12.

Як раніше писала Галка, у січні 2020 року в підвал франківської Ратуші почали реставрацію та облаштовування для громадських потреб за 13 мільйонів гривень.