“Історія маленьких та великих українців”: у Франківську представили виставку світлин дітей та військовополонених, яких повернули на Батьківщину (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

10 Лис, 2023 12:40

Поділитись публікацією
“Історія маленьких та великих українців”: у Франківську представили виставку світлин дітей та військовополонених, яких повернули на Батьківщину (ФОТО)

В Івано-Франківську представили виставку світлин офісу Омбудсмана України. Вона присвячена поверненню на Батьківщину. На фото – обличчя повернутих додому дітей та військовополонених.

Читайте також: На Прикарпатті зафіксували порушення прав родичів загиблих захисників та ВПО, - Уповноважена ВРУ з прав людини в області

Про це пише «Галка» з другого Прикарпатського юридичного форуму, який проводять в Університеті Короля Данила.

В офісі Омбудсмена розповідають, що ці світлини – це історії українців, які пройшли через полон росіян, тортури і катування.

“Також ці фото – це історії маленьких українців, які були депортованими чи примусово переміщеними, які знають, що таке проживання у чужих сім’ях і заборона говорити рідною мовою”, – зауважили організатори виставки.

Представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини Євгенія Мнишенко розповіла, як складно вдається повертати дітей на підконтрольні Україні території.

“Наразі, процес повернення дітей є вкрай важким та складним. Дмитро Лубінаць весь час наголошує, що метою України є повернення кожної дити. На сьогодні близько 190 дітей повернулися в Україну. Серед них 45, які були повернуті за сприяння офісу Омбудсмена”, – зазначила Євгенія Мнишенко.

Також правозахисниця додала, що Україні вдалося повернути з полону 2598 людей на цей момент. Йдеться про цивільних та військовополонених.

Як писала Галка, 10 листопада в Університеті Короля Данила проходить другий Прикарпатський юридичний форум. Учасники обговорюють найважливіші аспекти юридичної діяльності та практики правозастосування.