ІТ компанії з Прикарпаття у 2022 заробили 700 мільйонів гривень: дослідження YouControl

Автор: Андрій Макітра

14 Вер, 2023 15:40

Поділитись публікацією
ІТ компанії з Прикарпаття у 2022 заробили 700 мільйонів гривень: дослідження YouControl

У 2022 році в Івано-Франківській області працювали 94 ІТ-компанії з ненульовою виручкою, чистий дохід яких склав приблизно 700 мільйонів гривень.

Про це пише “Галка” з посиланням на публікацію “Блог YC.Market”, де фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк за допомогою інструменту “YouControl.Market”, підготував секторальне дослідження основних змін та нових тенденцій економічного розвитку українського IT-ринку під час повномасштабної війни.

Відповідно до карти ІТ компаній України за доходами у 2022 році в Івано-Франківській області працювали 94 ІТ-компанії з ненульовою виручкою, чистий дохід яких склав 0,7 мільярда гривень.
*(розподіл здійснено за регіоном державної реєстрації станом на 31.12.2022 року).

“Для формування вибірки дослідження було відібрано усі діючі компанії України з ненульовим чистим доходом за 2022 рік, основний вид діяльності яких відповідає переліку таких ІТ-КВЕДів:

  • 58.21 Видання комп’ютерних ігор
  • 58.29 Видання іншого програмного забезпечення
  • 62.01 Комп’ютерне програмування
  • 62.02 Консультування з питань інформатизації
  • 62.03 Діяльність із керування комп’ютерним устаткованням
  • 62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем
  • 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах
  • 63.12 Веб-портали.”, – зазначається у дослідженні.

Також у дослідженні йдеться про те, що попередній аналіз “YouControl.Market” стосовно просторової трансформації структури доходів IT-компаній під час повномасштабної війни, показав, що у внеску в секторальній бізнес-активності посилилась роль Івано-Франківської, Львівської, Вінницької, Івано-Франківської, Одеської та Харківської областей.

“Варто зазначити, що на такий парадоксальний регіональний результат міг вплинути фактор успіху кількох компаній лідерів або ж ситуація фактичної релокації фахівців без зміни “юридичної прописки” самих компаній”, – відзначив Роман Корнилюк.

Читайте також: За рік повномасштабної війни на Франківщині кількість ІТ-ФОПів зросла на 17%: дослідження YouControl