ІТ-підприємці з різних куточків України познайомилися з роботою франківських колег

Автор: Назарій Боднарчук

16 Nov, 2022 18:54

Поділитись публікацією
ІТ-підприємці з різних куточків України познайомилися з роботою франківських колег

15 листопада в Івано-Франківську відбувся черговий бізнес-тур у рамках проекту «Розвиток бізнес сектору України». Цього разу підприємці з восьми прифронтових областей ознайомилися з роботою сфери інформаційних технологій.

Це був вже восьмий такий тур, який реалізовується Івано-Франківською торгово-промисловою палатою за підтримки американського фонду USAID.

Галка раніше повідомляла, що такий проект створили для того, аби познайомити підприємців з особливостями ведення бізнесу в Івано-Франківській області. А також допомогти переїхати підприємцям, які ведуть справи неподалік фронту. Окрім того, завдяки проекту можна налагодити співпрацю, знайти партнерів та нові ідеї.

Варто відзначити, що цього разу тур мав дещо незвичний формат – окрім ознайомлення з роботою компаній, для гостей проводили панельні дискусії. Це обумовлено специфікою цього бізнесу.

Так, загалом було три панельні дискусії, де учасники та запрошенні представники франківських компаній обговорили виклики, які виникли перед бізнесом через війну. Адже вона торкнулася і цієї сфери. Так, зараз у в ІТ-компаній зменшилися кількість замовлень з-за кордону, скорочуються проекти та вакансії.

«Зараз наші клієнти з-за кордону скорочують проекти. На Заході не хочуть ризикувати своїми грошима. Також там не хочуть втрачати свої дані – вони панічно бояться російських хакерів. Та й стан світової економіки зараз не найкращий – стало менше грошей. А ще зараз частина наших працівників через різні причини не можуть фізично виконувати свою роботу – це через відсутність світла, обстріли тощо», – поділився з гостями Володимир Якубовський, delivery manager компанії Avenga Ukraine.

Окрім дискусій, гості відвідали та ознайомилися з роботою компаній «Softserve» та «Intellias Ukraine» та релокованої компанії «Екструзія в русі», яка спеціалізується у 3D-друці.