Івано-Франківщина налагоджує співпрацю з сусідніми областями у рамках програми розвитку від ЄС

Автор: Людмила Баран

30 Лип, 2014 17:45

Поділитись публікацією
Івано-Франківщина налагоджує співпрацю з сусідніми областями у рамках програми розвитку від ЄС

Івано-Франківщина готується до Програми ЄС «Румунія-Україна – 2014-2020».

В облдержадміністрації відбулася нарада з представниками залучених до проекту областей, Закарпатської та Чернівецької, а також посадовці Технічного секретаріату Програми з Чернівців, повідомляє прес-служба ОДА.

«Ми зібралися з нашими найближчими сусідами, щоб сформувати ключові орієнтири та цільові проекти, на реалізацію яких ми б мали спрямувати основні зусилля, щоб належним чином забезпечити відповідне фінансування та повне їх виконання, – зазначив Любомир Слободян. – Для нас дуже важливим є ув’язка цих проектів, а саме співпраця на міжрегіональному рівні. Ми вже на шляху до вступу в ЄС, тому, перш за все, треба максимально налагодити співпрацю між сусідніми областями та визначити пріоритетні завдання для розвитку Західного регіону».

“До 15 серпня кожна область, яка залучена до програми «Україна-Румунія», має подати Міністерству економіки пропозиції щодо розвитку інфраструктурних проектів, які можна включити до Програми. В рамках цієї ініціативи передбачається, що кожна область може отримати фінансування на виконання одного або двох проектів, які будуть відповідати стратегічним напрямкам самої програми», – розповіла директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури ОДА Наталія Гасюк. А також зазначила, що після консультацій з представниками Програми, вони отримали певні рекомендації . Зокрема, щоб проекти, які розробляються в областях, знаходилися в одному руслі. Тобто, це може бути розвиток автомобільних доріг, берегоукріплення або побудова очисних споруд, це вже не суттєво.

За результатами засідання прийнято рішення розробити спільні проекти в екологічній сфері, зокрема, в галузі очисних споруд басейну річки Прут та у сфері туризму спільно із Галицьким національним природним парком та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника. З метою координації роботи домовлено про створення робочої групи облдержадміністрації з розробки великих інфраструктурних проектів у рамках СОП 2014-2020 «Румунія-Україна».

З представниками Чернівецької облдержадміністрації домовлено про візит експертів Івано-Франківської області до Чернівецької, з метою обміну досвідом та напрацювання спільних пропозицій.