Івано-Франківщина в очікуванні “промислового безвізу”

Автор: Костинюк Олександр

16 Жов, 2020 13:15

Івано-Франківщина в очікуванні “промислового безвізу”

Сприяння в протидії російській агресії, Угода про відкритий авіаційний простір і прагнення Євросоюзу підтримувати реформи в Україні, зокрема й фінансово. Усе це — результати 22-го Саміту ЄС – Україна. Крім того, Брюссель пішов назустріч Україні, заявивши про наміри рухатися в напрямку “промислового безвізу” для українського бізнесу.

Читайте також: Керівнику поліції Прикарпаття присвоїли звання генерала (ФОТО, ВІДЕО)

Під час Саміту Президент України Володимир Зеленський і Президент Європейської ради Шарль Мішель домовилися разом оцінити досягнення цілей Угоди про асоціацію, щоб у подальшому оновити її. У Києві переконані – масштаби співробітництва вже більші, ніж були передбачені угодою станом на 2014 рік.

Процес відкриття доступу промислової продукції з ЄС на ринки України і навпаки триває вже понад 10 років. Запуск “промислового безвізу” дозволить українським виробникам не проходити сертифікацію в Євросоюзі для продажів на його території – достатньо буде висновків українських органів контролю. На сьогодні українська сторона поінформувала Європейську щодо готовності Києва до попередньої оціночної місії інституцій інфраструктури якості.

“Це дасть іще більше можливостей для нашого експорту. Вже почала роботу відповідна експертна місія. Тобто більше ринків збуту, більше конкурентних можливостей, більше робочих місць, більше технологій”, — сказав під час саміту Президент Володимир Зеленський.

Варто відзначити, що перспективою “промислового безвізу” Україна завдячує “турборежиму” партії “Слуга Народу”, яка ухвалила важливі законопроєкти — про остаточну необов’язковість стандартів і про ринковий нагляд.

За словами заступниці голови фракції “Слуга Народу” Євгенії Кравчук, Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції суттєво зекономить гроші українських виробників. Адже часто сертифікація продукції коштує в рази більше самого товару. Крім того, зменшення бюрократичних процедур зробить вихід на ринки ЄС простішим та швидшим.

За оцінками експертів, потенційно угода може охопити 15-20% українських промислових товарів, що принесе вітчизняному малому й середньому бізнесу до пів мільярда євро на рік.

Інтеграція України до ринку промислових товарів ЄС вигідна місцевим громадам, де розміщені експортоорієнтовані середні та малі підприємства. Вони не лише отримають можливість виходу на європейський ринок, а й на інші глобальні ринки світу, оскільки визнання якості українських товарів в Євросоюзі підвищить імідж вітчизняних виробників і сприятиме попиту на їх товари.

“Промисловий безвіз” виграшний для всіх, адже створить можливості для експорту продукції з високою доданою вартістю. 

Наприклад, у західному регіоні на підприємствах з німецьким капіталом, де працюють понад 25 тисяч українців, уже виготовляють електричну проводку для автомобілів BMW, VW і Mercedes. А це саме той тип продукції, який підпадає під першу хвилю Угоди АСАА.

Загалом АСАА включає 27 секторів. В Мінекономіки зазначають, що одразу після підписання Угода пошириться на 3 пріоритетні галузі. А згодом буде розширена на всі напрямки.

Надія Левконович, кандидат у депутати Івано-Франківської обласної ради від партії “Слуга Народу”

“Одним з пріоритетів, визначених нашою командою у сфері європейської інтеграції, а також підтверджених на Саміті Україна — ЄС, є продовження роботи над укладанням Угоди АСАА з Європейським Союзом, або як ми звикли чути в ЗМІ, “промисловим безвізом”. Про що йдеться в цих незрозумілих літерах — ACAA? Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA) дозволить торгувати промисловою продукцією, яка буде визначена разом з ЄС на тих же умовах, що й країни Євросоюзу торгують між собою, тобто без додаткових перевірок і сертифікації. Сертифікація, видана українською стороною, визнаватиметься ЄС без будь-яких додаткових умов. Наразі виконана Україною підготовча робота (гармонізація законодавства, інфраструктури якості та ринкового нагляду з нормами ЄС) дозволяє укласти ACAA як мінімум у трьох секторах, зокрема й у машинобудуванні. Орієнтовно у першій половині 2020 року ЄС мав надіслати оціночну місію. Однак внесла свої корективи пандемія коронавірусу. Утім, місію вже започаткували — це підтверджено в Спільній заяві за підсумками Саміту Україна — ЄС. Очікуємо на цю місію у 2021 році. Враховуючи, що Івано-Франківська область — одна з лідерів експорту товарів до ЄС, а в товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас і виробів з них, механічних та електричних машин, ми, як ніхто, очікуємо на промисловий безвіз для нашого бізнесу. Йдемо до ЄС разом!” — розповіла Надія Левконович, номер один у списку кандидатів до Івано-Франківської обласної ради від партії “Слуга Народу”.

“Аркан”, перший індустріальний парк у Івано-Франківську

Державне підприємство ВО “Карпати”

*Політична реклама

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...