Івано-Франківщина зайняла четверте місце в Україні за кількістю виданих закордонних паспортів

Автор: Людмила Баран

24 Лют, 2016 12:50

Івано-Франківщина зайняла четверте місце в Україні за кількістю виданих закордонних паспортів

За 2015 рік в Івано-Франківській області виготовили майже 105 тисяч закордонних паспортів. З цим результатом область посіла четверте місце в Україні. Більшою ця кількість є у Київській, Харківській та Одеській області.

Читайте також: Міжнародний турнір зі спортивної гімнастики відбувся у Франківську (ФОТО)

Про це повідомив заступник начальника обласного управління ДМС Орест Рудницький 24 лютого на засіданні комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму.

Станом на лютий 2016-ого року число виданих на Прикарпатті закордонних паспортів збільшилося ще на 20 тисяч. Піковими місяцями за кількістю людей, котрі оформляють паспорти, зазвичай, є січень, лютий і березень.

Представник ДМС додав, що більшість прикарпатців оформили звичайні, а не біометричні закордонні паспорти. Паспорти з чіпами виготовили лише близько 20 тисяч осіб.

«Можливо, біометричний паспорт матиме більший сенс, коли матимемо безвізовий режим з Євросоюзом», – констатував Орест Рудницький.

За його словами, в області працює 10 пунктів, де оформляють паспорти для виїзду за кордон. Немає їх ще у п’яти районах. Верховина, Яремче, Рогатин, Снятин і Тлумач ще не отримали необхідне обладнання для виготовлення закордонних паспортів. Тому тамтешні мешканці змушені їхати до сусідніх райцентрів чи до Івано-Франківська.

Проте Орест Рудницький зазначив, що за кілька місяців обладнання завезуть у ці райцентри. «Думаю, що черги розвантажаться», – зауважив він.

Також він повідомив, що місцеві бюджети Івано-Франківської області за рік поповнилися на 32 мільйони гривень за рахунок держмита від оформлення закордонних паспортів. Зокрема, Івано-Франківськ заробив 11 мільйонів 418 тисяч держмита за рік.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...