Івано-Франківськ готується до енергетичної реформи

Автор: Людмила Баран

12 May, 2014 12:31

Поділитись публікацією
Івано-Франківськ готується до енергетичної реформи

У місті розпочалася реалізація проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Муніципальна енергетична реформа». Він передбачає зменшення витрат газу, води, електрики та впровадження чистої енергії. Наразі органи міської влади перевіряють бюджетні установи і вирішують, як можна зробити їх економнішими.

Читайте також: На Галицькій кілька днів затоплює кімнати гуртожитку. Утримувач будинку обіцяє виправити ситуацію (ФОТО)


 Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР) має на меті підвищити енергетичну безпеку України. Він допоможе середнім та великим українським містам збільшити ефективність кінцевого споживання енергії. Проект сприятиме  виробництву чистої енергії  і скороченню витрат природного газу, зменшенню викидів парникових газів.  

Івано-Франківськ входить до числа 17 міст України, які долучилися до співпраці з проектом USAID. Реформи будуть здійснюватися  за сприяння Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», КП «Івано-Франківськводоекотехпром», ДПЕМЗО «Міськсвітло», ТОВ «Станіславська енергетична компанія», від яких призначені відповідальні за впровадження заходів зазначеного проекту.

Тривалість проекту — 2 роки. Координуватиме реалізацію “Муніципальної енергетичної реформи” ТОВ «Арніка-центр» (м.Київ) і управління економічного та інтеграційного розвитку. Начальник цього управління Богдан Білик повідомив www.galka.if.ua, що найпершим етапом впровадження проекту буде повний аналіз витрат бюджетних установ.  Потім відбуватимуться зустрічі і співпраця з експертами, які розроблятимуть рекомендації для міста.

В Івано-Франківську спочатку здійснюватимуть енергоаудит, вдосконалюватимуть міський енергоплан,  шукатимуть резерви, які  дозволять комунальним підприємствам економити ресурси. Результати цієї перевірки направлять фахівцям проекту USAID. Відтак складуть проекти того, як саме зменшувати енергоспоживання. За словами Богдана Білика, у міському бюджеті наразі немає коштів для здійснення реформ. Тому  проекти будуть подавати у міжнародні організації, наприклад, фонди ООН, Євросоюзу, для  їхнього фінансового сприяння.

Теги: