Івано-Франківськ отримав 15 тисяч прибутку від роботи комунальних підприємств у 2022 році. Витрачено на них принаймні 405 млн!

Автор: Вадим Войтик

06 Apr, 2023 10:13

Поділитись публікацією
Івано-Франківськ отримав 15 тисяч прибутку від роботи комунальних підприємств у 2022 році. Витрачено на них принаймні 405 млн!

Понад 135 млн грн внесків до статутних капіталів комунальних підприємств, заснованих Івано-Франківською міською радою, сплачено у 2022 році. Своєю чергою бюджет отримав 15 тис. грн прибутку від діяльності КП. 

Про це йдеться у звіті про виконання бюджету об’єднаної громади, який є у розпорядженні “Галки”.

Зокрема, 24,2 млн грн надійшло до статутного капіталу ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, 3,6 млн грн – до КП «Міська ритуальна служба», 6,2 млн грн – до КП «Полігон ТПВ», 20,2 млн грн – до КП «Івано-Франківськводоекотехпром». 

План фінансування передбачав майже 162 млн грн, це майже стільки ж, скільки і у 2021 році. 

Крім того, утримання КП “Муніципальна інспекція Добродій” вартувало 34,5 млн грн. Це на третину більше, ніж попереднього 2021 року. 

Теж на третину зросли витрати на забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони, які склали 6,5 млн грн. Мова про міську аварійно-рятувальну службу. Нагадаємо, саме ця служба забезпечувала функціонування пересувної польової кухні у мікрорайонах Івано-Франківська

5,8 млн грн склали дотації на діяльність комунального підприємства “Простір Інноваційних Креацій “Палац”. Сумою в 3,5 млн грн допомогли розвитку КВП “Архітектурно-планувальне бюро-ІФ“, яке в попередні роки перебувало на самофінансуванні. 

З міського бюджету було виплачено понад 150 млн грн дотації комунальному перевізнику. Це на 64% більше, ніж в попередній, 2021 рік. Ще 69,5 млн грн було сплачено в якості компенсації за перевезення пільговиків. 

Таким чином загальна сума лише прямих дотацій комунальних підприємств коштом платників податків Івано-Франківська склала 405 млн грн

Ця сума не включає в себе витрати на придбання техніки та виконання робіт, які фінансуються за бюджетними програмами.

При цьому комунальні підприємства сплатили у 2022 році до міського бюджету 15 тис. грн прибутку при запланованих 4 тис. Таким чином це склало 374% виконання. 

Читайте також: Два франківських комунальних підприємства судяться за мільйонний борг