Івано-Франківськ приєднався до світового Дня гуманітарної допомоги

Автор: Людмила Баран

15 Aug, 2014 12:54

Поділитись публікацією
Івано-Франківськ приєднався до світового Дня гуманітарної допомоги

На свято, яке стартувало о 12 год 15 серпня в приміщенні Просвіти, запросили переселенців зі Сходу та сімей учасників антитерористичної операції  з Івано-Франківщини. Захід приурочений Всесвітньому дню гуманітарної допомоги.

Для біженців із зони АТО та родичів прикарпатських військових працюють медики, які безкоштовно роблять кардіограми, аналізи крові на вміст цукру та флюорографію. Психологи, юристи, соціальні працівники проводять консультації.

Також для дорослих і дітей влаштували різноманітні майстер-класи: декупаж, бісероплетіння, вироби зі шкіри, ляльки-мотанки тощо.  Малеча на заході може просто побавитися іграшками, відвідати екскурсію до пожежної частини чи помалювати крейдою на площі біля Просвіти.

Крім того, міський “Карітас” дарує жінкам фарбу для волосся та стартові пакети мобільного зв’язку.

“Ми об’єднали зусилля громадських організацій та різних інституцій для того, щоб відзначити День гуманітарної допомоги, який з 2008-ого року відзначається у всьому світі. Його започаткувала Всесвітня організація охорони здоровя для того, щоб звернути уваги до тих людей, які перебувають у небезпеці”, – зауважила Леся Аронець, голова Координаційної ради з допомоги особам в надзвичайних ситуаціях.

Вона також зазначила, що натериторії Івано-Франківської області офіційно зареєстровані 1320 переселенців із зони проведення АТО. За даними ріелтингових компаній та власників садиб, таких налічується приблизно 3,5 – 4 тисячі.