Івано-Франківськ приєднається до міжнародного поетичного туру
17 Сер, 2014 16:22
З кінця серпня стартує Поетичний тур Австрія – Україна – Польща – Чехія – Німеччина “Музи не мовчать”. Він охопить Київ, Харків, Чернівці, Івано-Франківськ, Львів, а також міста Польщі, Чехії, Німеччини та Австрії.
В Івано-Франківську події проекту від Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz відбуватимуться 8-9 вересня, повідомляє сайт організаторів.
Зважаючи на війну, яка триває в Україні, тур покликаний стати дискусійним майданчиком для відомих поетів, перекладачів і митців з Австрії, Швейцарії, Німеччини, Франції, Польщі, Данії, Ізраїлю та України, а також інтелектуалів, журналістів і публіки.
Він має на меті донесення важливих меседжів – об’єднання, діалогу, примирення, загального європейського простору – культурного і ментального, формування цілісного українського суспільства – від сходу до заходу, від півдня до півночі України. Гасло поетичного туру: «Музи не мовчать».
Вперше проект було презентовано під час Днів німецькомовної літератури і вручення Літературної премії Інгеборг Бахманн 4 липня 2014 року в м. Клагенфурт (Австрія).
Події проекту відбуватимуться у Києві (31.08–1.09.2014), Харкові у рамках Бієнале сучасного мистецтва Non Stop Media (2.09–3.09.2014), Чернівцях у рамках Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ (5.09–7.09.2014), Івано-Франківську (8.09–9.09.2014), Львові в рамках Львівського міжнародного літературного фестивалю та Форуму видавців (10.09–14.09.2014).
Після цього вони продовжаться у Польщі (Варшава), Чехії (Прага), Німеччині (Берлін, Мюнхен, Штутгарт, Кьольн) та Австрії (Відень). У цих країнах відбуватимуться концерти Сергія Жадана та музичного гурту «Собаки в космосі» з презентацією нового альбому та книжки-коміксу-CD «Бийся за неї». У Празі відбудеться спільний виступ-дискусія Сергія Жадана з Ігорем Померанцевим, у Берліні – з Юрієм Андруховичем.
Учасниками Поетичного туру є більше 50-ти закордонних та українських митців, серед яких: Міхаель Крюгер, Марсель Баєр, Естер Кінськи, Сільвія Гайст, Даніель Фальб (Німеччина); Франц Йозеф Чернін, Фрідріх Ахляйтнер, Мартін Полак, Евелін Шлаг, Генрік Санто (Австрія); Андреас Неезер, Драґіца Райчич (Швейцарія); Бартек Майзель, Пьотр Зоммер (Польща); Філіпп Бек, Ерік Целан, Бетран Бадью (Франція); Марк Волох, Яков Рубінштейн (Ізраїль), Нільсен (Данія).
Також українські автори: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Оксана Забужко, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Петро Мідянка, Ірена Карпа, Катерина Бабкіна, Андрій Бондар, Андрій Любка, Дмитро Лазуткін, Людмила Херсонська, Христя Венгринюк, Олександр Бойченко, Марк Бєлорусець, Петро Рихло, Мідна, Люба Якимчук, Ната Коваль, Олеся Мамчич, Марк Лівін, Іванка Шкромида, Мирослав Лаюк, Оксана Гаджій, Вано Крюґер, Лесик Панасюк, Михайло Жаржайло, Заза Пауалішвілі , Світлана Лісовська та ін.