Івано-Франківськ втратив $20-30 млн та 3-5 тисяч робочих місць, – депутатка міськради

Автор: Вадим Войтик

22 Лис, 2022 11:58

Поділитись публікацією
Івано-Франківськ втратив $20-30 млн та 3-5 тисяч робочих місць, – депутатка міськради

18 листопада на позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати більшості передали 42 г землі у Хриплині в довгострокову оренду під розміщення сонячних панелей. Натомість група депутатів від “Європейської солідарності” пропонували створити там індустріальний парк. Їх не підтримали.

“Землю віддали просто в оренду на 25 років під сонячні панелі. Навіщо???! Це стратегічне рішення?” – обурилася депутатка міськради Мар’яна Вершиніна.

“Ці ділянки розташовані у с.Хриплин Франківської ТГ поблизу промислової промзони. Тому було логічно продовжити і розвивати потенціал цієї території у цьому ж напрямку.

При розробці стратегії міста про це говорили та наголошували підприємці. Від Бізнес Асоціація Івано-Франківська писали листи меру, щодо відведення землі у Хриплині під Перший індустріальний парк. Саме на ці території, через створення такого парку можна було залучити близько 10 підприємств (іноземних чи/та релокованих), які б створили нові робочі місця та наповнювали б бюджет. Але більшості націоналістів, які сидять у міській раді, на чолі з мером, це не потрібно. Наше місто втратило 20-30 млн. доларів та 3-5 тисяч робочих місць, які могло мати за 1-2 роки…”, – додала вона.

На сесії навколо питання виникла дискусія. 

На думку члена правління Бізнес-асоціації Івано-Франківська Віктора Вінтоняка, вирішуючи питання про передачу такої великої земельної ділянки у перспективному для розвитку бізнеса районі міста, слід дивитися в майбутнє. Адже створення індустріального парку у Хриплинській промзоні є вкрай важливим елементом інвестиційного розвитку Івано-Франківська. 

Водночас староста Хриплина Роман Соколик висловився на підтримку передачі земель саме під встановлення сонячних панелей. За його словами відповідні громадські слухання відбулися у селі ще шість років тому і з того часу думка громади не змінилася. 

“Мені неприємно, що поспіхом приймають стратегічні рішення, на користь невідомо чию, але точно не громади. Міська земля – це ресурс для громади, віддавати її просто в оренду, багато розуму не треба. Може варто дивитись трохи далі? Шукати кращі рішення? Розглядати різні варіанти? Ви ж самі, свободівці, далі бюджетні кошти, між своїми ділите?” – прокоментувала рішення про негайну передачу землі Мар’яна Вершиніна

Її думку підтримали й інші депутати. 

“Після 24 лютого були десятки запитів від релокованих бізнесів. На жаль в Івано-Франківську для достатньо серйозного бізнесу, який може запропонувати місту сотні, а то й тисячі робочих місць і розвитку відповідної інфраструктури, місця не знайшлося”, – заявив голова фракції “Європейської солідарності” Олексій Петечел

“Оренда землі – це стабільний, прогнозований але невеликий дохід. Натомість індустріальний парк – це серйозний мультиплікатор для доходів бюджету”. 

До речі, рішення про передачу 42 га землі було ухвалене на позачерговій сесії міськради, інформація про рішення, яке приймалось, для громади була відсутня.

 

Читайте також: МАНІПУЛЯЦІЯ: в Івано-Франківську закінчилися комунальники