Івано-Франківська обласна рада затвердила бюджет на 2024 рік (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

22 Гру, 2023 13:45

Поділитись публікацією
Івано-Франківська обласна рада затвердила бюджет на 2024 рік (ФОТО)

Прикарпатські депутати схвалили бюджет Івано-Франківської області на 2024 рік. “ЗА” проголосували 66 депутатів. 

Читайте також: Понад 1000 свідчень воєнних злочинів рф в Україні зібрали франківські науковці й волонтери

Про це пише «Галка» з двадцять восьмої сесії Івано-Франківській обласної ради.

Доходи обласного бюджету на наступний рік визначили в сумі 2,4 млрд грн. З них 2,2 млрд грн – доходи загального фонду, 197 млн — спеціального. Резервний фонд обласного бюджету складатиме майже 16 млн грн.

Видатки обласного бюджету депутати визначили в сумі 2,4 млрд грн.

В.о. диреткора департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Соколик повідомила, що при формуванні врахували воєнний стан у країні, зміни мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімум.

Розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2024 року становитиме 7 100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн. Прожитковий мінімум на одну людину в місяць — 2 920 грн. 

Посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки: з 1 січня 2024 року – 3 195 грн, 1 квітня – 3 600 грн. 

В обласному бюджеті на 2024 рік закладають 31,5 млн грн на відсіч російської агресії. 38 млн грн на підтримку сімей учасників Революції Гідності, добровольці, учасників бойових дій. На освіту з обласного бюджету на 2024 рік виділяють 13,9 млн грн. Два мільйони гривень на оздоровлення дітей. Для департаменту охорони здоровʼя – 59,4 млн грн.

Під час обговорення депутат від фракції «Свобода» Олег Понайда наголосив на підтримці війська саме з грошей обласного бюджету. 

«Війна ще буде тривати ймовірно довго. Нам варто готуватися до затяжної війни. Прошу найперше виділяти гроші на ті військові формування, які перебувають на передку. Щоб ми могли воювати ефективно та рятувати життів наших побратимів. Є потреба у дронах, адже ворог нас у цьому питання перевершує», – каже Понайда.

Депутат від фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ткач наголосив, що до кінця не вирішено питання фінансування від США та ЄС, і загалом «ситуація критична». 

«Звертаюся до вас, Світлано Василівна (ред. голова ОДА Онищук). Ми будемо голосувати за цей бюджет. У мене є прохання, щоб до 1 лютого проаналізувати кожну статтю. Те, що ми збільшили програму підтримки військових частин до 50 млн грн – це копійки. Запити йдуть на сотні мільйонів гривень. 

Потрібно переглянути всі програми. Я розумію, що ми маємо підтримувати Просвіту, молодь, духовне життя, але десятки мільйонів з цих 260 мільйонів по загальному фонду, ми все-таки можемо перенаправити. Перенаправити гроші на дві програми – шевської допомоги військовим частинам ЗСУ та забезпечення мобілізації», – сказав Ткач.

Депутат від фракції «За майбутнє» Олександр Шевченко запропонував створити фонди та разом назбирати мільйони гривень для ЗСУ.

«Ми можемо перенаправляти все що завгодно. Давайте краще звернемося до людей, створимо фонди і зберемо декілька сотень мільйонів разом і направимо їх на армію».

Голова Івано-Франіквської обласної ради Олександр Сич наголосив, що проєкт бюджету – це головний документ життєдіяльності області на 2024 рік.

«За» бюджет у цілому проголосували 66 депутатів. Рішення прийнято.

Інші новини з сесії Івано-Франківської обласної ради: