Івано-франківська ялинка приїхала до Києва (фото)

Автор: Людмила Баран

08 Гру, 2014 12:09

Поділитись публікацією
Івано-франківська ялинка приїхала до Києва (фото)

У Києві встановлюють 24-метрову пухнасту ялицю, яку столиці подарувала влада Івано-Франківська. Після Водохреща її “творчо” утилізують.

Ввечері 7 грудня до Києва з Івано-Франківська доставили головний символ Нового року, передає ICTV.

Лісову красуню везли до столиці цілий день по слизькій дорозі, а вже сьогодні вранці її почали встановлювати на Софійській площі. Там  цього року пройдуть головні новорічні та різдвяні свята. На прикрасу ялиці  витратять тиждень, а вже 19 грудня, в день святого Миколая, вона заграє яскравими вогнями. Коштує така красуня – від 7 до 11 тис грн.

“Місцевий лісгосп заготовлює такі дерева на дрова і для виробництва меблів. А нам її подарував мер Івано-Франківська: ми витратилися лише на доставку її до столиці. Кияни вже втомилися від штучних дерев і пластикових конусів за мільйони гривень”, – говорить президент Ukraine Folk, Ігор Добруцький, організатор новорічного свята на Софійській площі.

Вчора ввечері фура прибула на Софійську площу. Ялинка переночувала в причепі, а вже вранці 8 грудня почався її монтаж.

“Ми підготували спеціальну конструкцію-стакан з металу і бетону вагою понад 60 тонн, в якому буде надійно закріплена ялинка. Під деревом буде крижана гірка для дітей. Прикрашати ялинку будемо тиждень: три дні піде, щоб повісити всі іграшки, адже їх буде більше трьох тисяч. Як мінімум один день забере установка маківки і всієї святкової ілюмінації”, – каже куратор проекту Надія Тутенко.

Ялинка буде прикрашати Софійську площу до Водохреща, 19 січня. Зазвичай після свят залишки дерева викидали на сміття, але в цьому році її будуть “утилізувати” по-іншому.

“Ми хочемо, щоб ялинка принесла користь. Після свят ми плануємо розпиляти її стовбур (діаметр – 54 см) на невеликі поліна. Їх вийде близько 500 штук. Ці кружечки можна пофарбувати або покрити лаком і повісити на стіну. А можна зробити на їх основі годинник, підставку для кухні, картину… 21 січня ми плануємо провести аукціон і продати ці кружечки по 1 тисячі гривень кожен, а виручені гроші спрямуємо в дитячі будинки: їх список розмістимо у себе на сайті, або підключимо до цієї акції ЗМІ. Людина, яка купить кружечок від головної ялинки країни, зможе вибрати дитячий будинок, куди підуть її гроші. Ми увіковічнимо кожного, хто захоче допомагати дітям”, – говорить Добруцький.