Івано-франківські гицлі відстрілюють миролюбних собак з бірками

Автор: Людмила Баран

23 Aug, 2014 10:12

Поділитись публікацією
Івано-франківські гицлі відстрілюють миролюбних собак з бірками

Волонтерка “Дому Сірка” Леся Габель розповіла, що працівники служби з відлову собак замість небезпечних агресивних собак вбивають тих, які вже були стерилізовані і мирно співіснують з містянами. Це – викидання немалих коштів на вітер.

Про це вона розказала на прес-конференції 20 серпня, присвяченій приїзду до міста ветеринарів міжнародної організації «Чотири лапи».

“При відстрілі собаки з оранжевою біркою потрібно звернутися до дільничного міліціонера. Повинна бути написана заява. Коли стверджують, що собака проявляла агресію і повинна була бути застрелена, її має обстежити санепідемстанція. Тому що така собака є потенційно небезпечною і може розносити сказ. Цього не проводиться.

У контейнерах, де зберігають відстрелених собак, – величезна кількість собак з бірками. Ці собаки люблять людей, йдуть до людей, коли до них приходить гицель, вони думають, що їх прийшли годувати. А небезпечні собаки мешкають у промзонах. З них 95% – це ті, яких викинули з квартир, їх вивозять у Чукалівку, в ліс. Вони виживають і створюють зграї. Такі собаки дійсно небезпечні. Хоча я зоозахисниця, але вважаю, що таких справді треба відстрілювати. Але, будь ласка, не чіпайте наших простерилізованих собак”, – розказала Леся Габель.

Волонтери благодійної організації не раз чули від мешканців, що собак не усипляють медикаментами, на які виділяють кошти. Їх на світанку, коли мало свідків, усувають більш жорстокими методами. “Бабця, яка бачить цю картину, вона, по-перше, в шоці, а по-друге, в неї немає камери, щоб все це зняти. Люди не можуть про це відкрито заявити, в них просять відеодокази. А це секундне діло: лопатки саперні, отрута, дитилін”.

Також, за словами “Дому Сірка” у місті комунальне підприємство “Полігон” не належним чином проводить стерилізацію собак.