Івано-франківські волонтери передали три нічні “пташки” прикарпатським захисникам (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

02 Тра, 2024 11:11

Поділитись публікацією
Івано-франківські волонтери передали три нічні “пташки” прикарпатським захисникам (ФОТО)

Франківські волонтери передали три дрони DJI Mavic 3T Thermal, вартістю близько 594 тисяч гривень, у прикарпатські підрозділи на передову. 

Про це Галку повідомили у координаційному центрі SaveUkraineNow(SUN).

У квітні також захисники отримали від волонтерів ще три дрони – Mavic 3T, Matrice 30T та Matrice 300 rtk вартістю 726 тисяч гривень.

У SUN кажуть, що різні БПЛА, особливо нічні, з тепловізорами, лідирують серед запитів від військових. Також у топі – засоби РЕБ. Незмінною є й потреба в оптиці, засобах зв’язку, додаткових акумуляторах та джерелах живлення. Найбільш стабільні – це запити на автозапчастини та господарське забезпечення. 

“За понад два роки роботи ми купували все – від понтонної переправи до взуття дефіцитних розмірів. Торік ми вперше почали купувати зброю –  гвинтівки й гранатомети, та набої. Також з нового – додалися підривники на дрони”, – розповідає представник координаційного центру SaveUkraineNow Тарас Герула.

За словами волонтерів, всі ці закупівлі відбуваються завдяки системній підтримці благодійників та партнерів, які роблять регулярні щомісячні внески. Це дозволяє планувати роботу та забезпечувати військових якісним обладнанням у найкоротші терміни. 

Значна частина надходжень – від ініціативи перерахунку одноденного заробітку. За минулий рік вона об’єднала понад чотири тисячі людей. 

Координаційний центр SaveUkraineNow(SUN) створений на початку повномасштабного вторгнення громадськими організаціями, бізнесами разом з військовими. Центр займається комплексною підтримкою сил оборони з Франківської області на передовій. За цей час SUN закупив та передав товарів і спорядження на понад  3 478 647 доларів.

SUN допомагає франківській бригаді ТРО (7 батальйонів), окремим стрілецьким батальйонам, окремій гірсько-штурмовій бригаді, окремій механізованій бригаді, бригаді тактичної авіації, полку НГУ, спецпідрозділам СБУ та МВС, іншим військовими підрозділами з Івано-Франківщини.

Ознайомитися детальніше зі звітом SaveUkraineNow (SUN) за два роки роботи можна за посиланням

Читайте також: Франківський фонд #SaveUkraineNow за 2023 акумулював понад мільйон доларів для ЗСУ