Загиблих під час АТО івано-франківців поховають у Меморіальному сквері

Автор: Людмила Баран

30 May, 2014 14:15

Поділитись публікацією
Загиблих під час АТО івано-франківців поховають у Меморіальному сквері

Відповідне рішення прийняли на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради у п’ятницю 30 травня.

Як відомо, 29 травня під Слов’янськом, у районі проведення антитерористичної операції, терористи збили вертоліт Мі-8 Національної гвардії України. Внаслідок інциденту загинуло 12 вояків. Серед загиблих членів екіпажу шестеро співробітників спеціального батальйону міліції з Івано-Франківської області. Четверо з них мешкали в нашому місті.

Родичі загиблих іванофранківців попросили поховати трьох із них в Меморіальному сквері. Решта будуть поховані у Коломийському районі. Похорон відбудеться у неділю.

Члени виконкому, приймаючи таке рішення, зіткнулися з  певною суперечністю:  Меморіальний сквер є пам’яткою архітектури національного значення. У 80-тих роках колишнє кладовище перетворили на сквер, а тепер, виходить, що там знову ховають людей. Тож рішення дозволити в цьому місці  поховання  прийняли як виняток з юридичних норм.

Міськвиконком також розпорядиться, щоб Міська ритуальна служба здійснила поховання, а правоохоронці забезпечували дотримання громадської безпеки під час похорону в неділю.

Надалі проект стосовно чіткого визначення зони поховання для людей зі значними заслугами перед державою планують розробити і затвердити на сесії міської ради.

“Ці люди справді були героями. 35 днів вони перебували в зоні бойових дій. Той вертоліт, який збили, мав забрати їх на місце відпочинку. Вони раніше служили в “Беркуті”. Івано-Франківський “Беркут” під час подій на Майдані не зганьбився. Вони ніде голосно не проявили себе з негативного боку. Я дізнався, що вони стояли десь в третій лінії, не близько до протистоянь. І тепер вони на Сході захищали незалежність України. Будемо молитися, щоб ми більше з таких приводів не проводили засідання”, – сказав міський голова Віктор Анушкевичус.