Івано-Франківський аеропорт може повторити трагічну долю аеропорту “Луцьк”? (ФОТО)

Автор: Вадим Войтик

29 Mar, 2015 21:20

Поділитись публікацією
Івано-Франківський аеропорт може повторити трагічну долю аеропорту “Луцьк”? (ФОТО)

Останній літак в Луцькому аеропорті приземлився у 1996 році. Наступного року летовище закрили. Всі наступні роки комплекс занепадав і в наші дні абсолютно непридатний для відновлення. 

Читайте також: Олександр Шевченко проживає у заставленій Нацбанку нерухомості "Скорзонери"? (ДОКУМЕНТИ)

24 червня 2006 року пакет акцій ВАТ «Луцьке авіапідприємство» з державної власності було прийнято у спільну власність територіальних громад Волинської області. Тоді вартість майна летовища, яке розмістилося на 101 га землі, становила 11 мільйонів гривень.

Обласна влада зробила кілька спроб продати аеропорт. Однак жодного разу успіхом справа не скінчилася. Згодом тутешні гектари влада планувала забудувати.

«Я не бачу іншого варіанту, як будувати тут місто-супутник Луцька. Адже тут збережені всі комунікації – каналізація, водопостання, електромережі. Проте рішення щодо цього об’єкту має бути виваженим», – казав у 2011 році голова Волинської обласної ради Володимир Войтович.

Пізніше ймовірність реконструкції аеропорту розглядалась під час підготовки до ЄВРО-2012. Як варіант йшлося про облаштування тут резервного для Львова летовища. Втім, тимчасово цю функцію виконав Івано-Франківський аеропорт.

Ще донедавна, на злітній смузі залишались кілька “кукурузників”, а над головною будівлею можна було побачити великий напис “Луцьк”. У якому стані колишні головні повітряні ворота Волині тепер читачі “Галки” можуть побачити на фото.

Тим часом продовжує занепадати і переданий в концесію на 30 років ТОВ “Скорзонера” Міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». В медійному та експертному середовищі активно обговорюється подальша доля летовища. Зокрема ставиться питання щодо доцільності продовження договору концесії.